Startuje nowy program dla start-upów medycznych

1043

Firma Novartis, sieć centrów innowacji Novartis BIOME oraz EIT Health  łączą siły, by wspólnie wspierać powstawanie nowych rozwiązań medycznych i okołomedycznych, mogących fundamentalnie zmienić system opieki zdrowotnej.  Uruchomiły program ChallengeEIT dla start-upów, firm typu spin-off oraz małych i średnich przedsiębiorstw z Europy Środkowej, Wschodniej, Południowej i Izraela, które posiadają rozwiązania dążące do poprawy opieki nad pacjentami.

Programy takie jak ChallengEIT to szansa na międzynarodową ekspansję dla innowatorów m. in. z Polski na przetestowanie swoich pomysłów poza granicami kraju i wywarcie wpływu na przyszłość opieki zdrowotnej –  twierdzi Monique Clua Braun, Country President Novartis Poland. Dla Novartis kluczowe jest nawiązanie współpracy i partnerstw ze środowiskiem technologicznym, naukowym i stroną publiczną w celu wspólnego budowania ekosystemu, który maksymalizuje potencjał cyfryzacji i sztucznej inteligencji.

Wnioski można składać do 15 sierpnia br. poprzez  stronę internetową.  Udział w programie to oprócz indywidualnego mentoringu, dostępu do największej europejskiej sieci innowacji – Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT), możliwość wsparcia akceleracyjnego i otrzymania finansowania pilotażu swojego rozwiązania na zagranicznych rynkach.

Do grona zwycięzców ChallengEIT trafi maksymalnie sześć start-upów, które wezmą udział w ścieżce indywidualnej. Decyzje zostaną ogłoszone pod koniec 2022 r.,  a start pilotażu nastąpi na początku 2023 r. (Novartis)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here