Startuje XXIV edycja konkursu Polski Produkt Przyszłości

1213

W XXIV edycji na przedsiębiorców, instytuty badawcze i naukowe oraz uczelnie czekają nagrody o łącznej wartości aż 600 tys. zł. Projekty można zgłaszać do 6 grudnia. Konkurs finansowany jest w ramach Funduszy Europejskich, z Programu Inteligentny Rozwój. Zgłaszany produkt powinien być innowacyjny, a uczestnik musi być właścicielem autorskich praw majątkowych do produktu.

W ramach konkursu „Polski Produkt Przyszłości” wybrane i nagrodzone zostaną najciekawsze, najbardziej innowacyjne i odpowiadające na potrzeby współczesnego świata rozwiązania, które mogą stać się wizytówką Polski i polskich innowatorów, a także stanowić potwierdzenie potencjału gospodarczego naszego kraju. Takie rozwiązania, które oferują nowe funkcjonalności odpowiadające na potrzeby odbiorców, o dużym potencjale rynkowym oraz o pozytywnym wpływie na środowisko.

– Innowacyjna gospodarka odgrywa dzisiaj kluczową rolę  w umacnianiu konkurencyjności naszego kraju na arenie międzynarodowej i na rynkach światowych. Dzieje się tak dzięki kreatywności, pomysłowości polskich przedsiębiorców. Efekty ich pracy możemy zobaczyć, ocenić i docenić właśnie dzięki takim konkursom jak „Polski Produkt Przyszłości”. To znakomity przykład tego, jak wiele korzyści może przynieść polskiej gospodarce współpraca świata nauki i biznesu oraz jak dużo satysfakcji przynosi jego uczestnikom, laureatom i zwycięzcom   – mówi Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju i technologii

Wdrożenie innowacyjnego produktu to zwieńczenie długotrwałego i żmudnego procesu. Zwycięzcy konkursu wyznaczają trendy w swoich dziedzinach i ścieżki dla innych innowacyjnych pomysłów, a co ważne promują przy tym polską myśl techniczną i technologiczną.

– Po ponad 20 latach tytuł „Polski Produkt Przyszłości” niesie ze sobą prestiż. Wszystko za sprawą naprawdę wysokiego poziomu rywalizacji. Każde ze zgłoszeń jest wyjątkowe i realnie wpływa na budowanie lepszej przyszłości nas wszystkich. Do tej pory zgłoszono aż 1200 projektów, które dotyczyły przeróżnych dziedzin – od medycyny po elektronikę – Mikołaj Różycki, p. o. prezesa PARP.

Projekty zgłaszane do konkursu powinny być doprowadzone co najmniej do etapu prac wdrożeniowych (wymagany poziom gotowości technologicznej to minimum 6 TRL), albo wdrożone do produkcji maksymalnie 34 miesiące przed dniem złożenia wniosku konkursowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here