Tiber: walka z bezrobociem w Polsce osiąga nowy poziom

1095

Trudno znaleźć  w dzisiejszych czasach osobę, która w ogóle nie doświadczyła skutków pandemii Covid-19. W ten czy inny sposób obecny kryzys dotknął prawie wszystkie obszary działalności, wśród których tylko te ściśle związane z internetem pozostały w bezpiecznej strefie. Sprzedaż internetowa, usługi online, usługi kurierskie… To tylko niewielka część tych obszarów działalności, które zwiększyły swoje obroty i wprowadziły sprzedaż na nowy poziom w czasie pandemii.

Polski sektor usług, który zatrudnia około 10 milionów osób najbardziej odczuwa skutki pandemii Covid-19. Ogromna liczba przedsiębiorstw została zmuszona do likwidacji swoich firm, co z kolei wpłynęło na stopę bezrobocia w kraju. Duża część pracowników sektora usług pozostała bez pracy.

Startup Tiber z siedzibą główną w Warszawie, pozwala rozwiązać problem bezrobocia w kraju, biorąc pod uwagę obecne realia na rynku. Koncentrując się na najbardziej dynamicznie rozwijającej się branży naszych czasów, Tiber opracował produkt, który pozwoli na częściowe przeniesienie projektów z branży usług do internetu. Pozwoli to wszystkim „sprzedawać” swoje usługi bezpośrednio poprzez marketplace, przejmując kontrolę nie tylko nad swoim czasem osobistym, ale także nad wyborem projektów i kosztami ich wykonania.

Jak twierdzi jeden z dwóch współzałożycieli i CTO startupu Tiber, Sergey Sereda, tworzona platforma będzie absolutnie jedyna w swoim rodzaju z wykorzystaniem rozwiązań, których jeszcze nie ma na rynku:  “Opracowaliśmy założony system, który nie tylko pozwala na wyszukiwanie zleceń i zleceniobiorców poprzez platformę Tiber, ale także daje możliwość otrzymywania płatności na konto bankowe bezpośrednio przez platformę. Zadbaliśmy również o to, aby umowy pomiędzy klientem a wykonawcą były automatycznie generowane przy zawieraniu transakcji, a każdy konflikt był rozwiązywany przez niezależny arbitraż.”

Platforma Tiber nie jest kolejną stroną internetową z ofertami pracy dorywczej i nie jest kolejną tablicą ogłoszeń, których jest już wystarczająco na rynku, uzupełnia Sergey Sereda.

Na samym początku swojej działalności, Tiber będzie skoncentrowany na 8 różnych kategoriach, które będą dodawane w miarę rozwoju startupu. Głównymi kierunkami platformy, gdzie będzie można szukać zarówno projektów jak i wykonawców będą: usługi kurierskie, zakupy, sprzątanie, usługi kosmetyczne, korepetycje, trenerzy personalni, remont i nianie.

Tej jesieni u użytkowników Tiber w Warszawie pojawi się możliwość przetestowania platformy, a już w 2021 roku Tiber zostanie uruchomiony w Krakowie, po czym będzie aktywnie rozszerzać się na całą Polskę, otwierając coraz więcej nowych kategorii dostępnych dla użytkowników platformy.

Współzałożyciel i CEO startupu Tiber, Alex Shakhov, opisuje opracowany produkt w sposób następujący: “platforma Tiber to swojego rodzaju freelance-marketplace, który jest przeznaczony przede wszystkim dla polskiego rynku usług. Nie trzeba mieć specjalnego wykształcenia ani wyjątkowych umiejętności, aby móc zarabiać na platformie. Praktycznie każdy będzie mógł wyprowadzić psa na spacer, pomóc w przeprowadzce, dostarczyć paczkę w mieście, kupić jedzenie, itp. – To jest istota naszej platformy

Obaj współzałożyciele startupu Tiber, Alex Shakhov i Sergey Sereda, mają własne wyobrażenie o tym, w jakim kierunku powinien rozwijać się sektor usług w obecnych realiach rynkowych, które, szczerze mówiąc, przybierają teraz zupełnie nową formę:

Liczymy na to, że Tiber pozwoli wielu ludziom pozbyć się standardowego rozumienia słowa „praca”. Tiber pozwoli każdemu zarządzać swoim czasem bez konieczności przywiązania się do 8-godzinnego dnia pracy lub nawet tej samej lokalizacji. Dzisiaj możesz ubiegać się o projekty w Warszawie, a jutro możesz jechać do Krakowa i mieszkać tam robiąc to samo. Jesteśmy przekonani, że taka platforma nie tylko zmieni standardowe postrzeganie świadczenia usług, ale także zmniejszy bezrobocie w Polsce, co będzie miało pozytywny wpływ na całą gospodarkę.”

Alex Shakhov, Founder & CEO at Tiber

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here