Strona internetowa „Research in Poland” dla zagranicznych naukowców

888

Wyposażenie zainteresowanych kontynuacją kariery naukowej w Polsce w narzędzia w postaci wyszukiwarek pracy, projektów, grantów, eventów naukowych ma na celu strona internetowa „Research in Poland”, którą uruchomiła Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA). Anglojęzyczna strona internetowa „Research in Poland” (www.researchinpoland.org) ma charakter informacyjno-promocyjnym i przeznaczona jest dla zagranicznych naukowców i doktorantów.

Strona – jak wynika z komunikatu prasowego NAWA – ma za zadanie realizować trzy kluczowe cele: wyposażyć zainteresowanych kontynuacją kariery naukowej w Polsce w narzędzia w postaci wyszukiwarek pracy, projektów, grantów, eventów naukowych, za których pomocą będą mogli znaleźć to co ich najbardziej interesuje. Portal ma też promować dokonania polskiej nauki i polskich naukowców. Zadaniem strony jest też przekazanie zagranicznym badaczom najważniejszych informacji o polskim systemu szkolnictwa wyższego i organizacji pobytu w Polsce.

Do współtworzenia nowej strony internetowej zaproszono polskie instytucje nauki i szkolnictwa wyższego, a także organizacje i stowarzyszenia działające w jego obszarze. Są to m.in.: Narodowe Centrum Nauki, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Fundację na rzecz Nauki Polskiej, Biuro Promocji Nauki „PolSCA” Polskiej Akademii Nauk w Brukseli czy Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

Do przekazywania newsów i success stories NAWA zachęca również polskie uczelnie i instytuty badawcze.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here