Studenci Coventry University Wrocław zwyciężają w Międzynarodowym Konkursie Lotniczym

267

Zespół z Coventry University Wrocław zajął pierwsze miejsce w inauguracyjnym konkursie IATA Airline Management Challenge, organizowanym przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA). Studenci reprezentujący wrocławski kampus brytyjskiej uczelni wykazali się doskonałymi umiejętnościami strategicznymi i operacyjnymi.

Airline Management Challenge to nowa inicjatywa stworzona przez IATA, mająca na celu rozwijanie umiejętności zarządzania w branży lotniczej wśród studentów na całym świecie. Platforma symulacyjna IATA Air Mercury obejmowała realistyczne wyzwania, takie jak zarządzanie flotą, planowanie tras, zarządzanie przychodami, marketing i obsługa klienta. Wykorzystując swoje umiejętności teoretyczne i praktyczne, nasz zespół rywalizował o osiągnięcie najlepszych wyników finansowych i operacyjnych. W tym roku w wyzwaniu wzięły udział uniwersytety z Turcji, Finlandii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Coventry University Wrocław wyróżnił się strategicznym podejściem i ciężką pracą, co zaowocowało tytułem Najlepszej Uniwersyteckiej Linii Lotniczej 2024. W skład mistrzowskiego zespołu, który założył Phoenix Airways, wchodzą Evelyne Uwayezu jako lider zespołu, Fadi Karima, Alexander Gorelashvili, Mateusz Lis i Adam Roemer. Doradcą grupy jest dr Roxani Athousaki, wykładowczyni zarządzania lotnictwem, która wcześniej pracowała dla linii lotniczych i branży turystycznej i jest specjalistką w zakresie zrównoważonego rozwoju lotnictwa.

„Jesteśmy niezwykle dumni z naszych studentów. Ich sukces pokazuje, że we Wrocławiu możemy z powodzeniem kształcić wykwalifikowanych specjalistów na rynek międzynarodowy. Zespół nie tylko wygrał wyzwanie, ale także zdobył cenne doświadczenie, które pomoże im w przyszłej karierze. To świadectwo wysokiego poziomu kształcenia oferowanego przez naszą uczelnię oraz zaangażowania i talentu naszych studentów” – powiedział dr Jacek Lewandowski, dyrektor kampusu Coventry University Wrocław.

Karolina Pokorska, Coventry University Wrocław

Elżbieta Pełka, Pełka i Partnerzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here