Studenci Uniwersytetu w Chicago przebywają w Warszawie w ramach programu Career Trek

1204

W Warszawie z trzydniową wizytą przebywa grupa 22 studentów Uniwersytetu w Chicago. Polskę odwiedzili po raz pierwszy w ramach programu “Career Trek” (ścieżka kariery), który umożliwia poznanie potencjalnych pracodawców oraz różnorodnych sektorów gospodarki. Podczas trzydniowej wizyty w stolicy studenci odbywają spotkania z potencjalnymi pracodawcami oraz przedstawicielami Urzędu Miasta St. Warszawy. Uniwersytet w Chicago organizuje każdego roku około 50 wyjazdów krajowych i zagranicznych w ramach „Career Trek”.

 Dzięki programowi realizowanemu przez Uniwersytet w Chicago odwiedziłem już Londyn i Chiny, gdzie miałem możliwość bliższego przyjrzenia się funkcjonowaniu międzynarodowych rynków finansowych. Jak dotąd nie miałem jednak okazji przyjechać do Europy Środkowej – powiedział Vamshi Eppanapally, student trzeciego roku Uniwersytetu w Chicago, uczestniczący w Career Trek w Polsce. – Bardzo się cieszę, że będę miał okazję poznania kultury biznesowej w Polsce oraz potencjalnych możliwości rozwoju kariery zawodowej – stwierdził.

W trakcie wizyty w Warszawie studenci odwiedzają między innymi Giełdę Papierów Wartościowych, Google, PFR Ventures, WeWork, Colgate-Palmolive, a także EEC Ventures oraz Mid Europa Partners i Ghelamco Group. Poznają ofertę stażową firm, dowiedzą się o możliwościach zatrudnienia oraz zapoznają się z panującą tu kulturą biznesową. Program jest dopasowany do zróżnicowanych specjalizacji poszczególnych studentów i będzie koncentrował się na takich dziedzinach jak consulting, analiza danych, usługi finansowe, biznes międzynarodowy oraz technologie.

Studenci spotkają się także z przedstawicielami Urzędu Prezydenta Miasta St. Warszawy, aby porozmawiać o możliwościach rozwoju kariery zawodowej w stolicy. – Warszawa rozwija się dynamicznie i w sposób zrównoważony, jest dziś miastem innowacyjnym, jednym z głównych ośrodków biznesowych w Europie Centralnej i Środkowej – stwierdził Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. – Cieszymy się, że fakt ten został zauważony przez Uniwersytet w Chicago, który za cel wizyty wybrał stolicę. Dzięki temu studenci tej amerykańskiej uczelni mogą osobiście przekonać się o walorach naszego miasta i jego ofercie – podkreślił.

Programy takie jak Career Trek będą odgrywały w Polsce coraz większą rolę, w związku z dynamicznym rozwojem gospodarczym kraju i dużym zapotrzebowaniem na wysoko wykwalifikowanych pracowników. – Program Career Trek przynosi korzyści wszystkim stronom – studentom, uczestniczącym w nim firmom i samemu miastu. Nasi utalentowani studenci są w stanie spełnić wymagania rozwijającej się Warszawy, zaś samo miasto oferuje im wiele interesujących możliwości rozwoju kariery zawodowej – stwierdziła Meredith Daw, wiceprezes i dyrektor Biura Karier Uniwersytetu w Chicago.

Wizyta studentów University of Chicago odbywa się w okresie intensywnej współpracy między Polską a Stanami Zjednoczonymi. – Polska to ważny partner Stanów Zjednoczonych. Współpraca pomiędzy naszymi krajami rozwija się w wielu obszarach, m.in. w biznesie i edukacji – podkreślił Patrick T. McNeil, wicekonsul Stanów Zjednoczonych w Polsce i jednocześnie absolwent Uniwersytetu w Chicago. Jednym z przejawów tej współpracy jest duża liczba młodych ludzi uczestniczących w programach edukacyjnych i wymianach. Dlatego wspieramy takie inicjatywy jak Career Trek w Warszawie, które wzmacniają współpracę biznesową oraz w dziedzinie edukacji pomiędzy Polską i Stanami Zjednoczonymi – dodał Patrick T. McNeil.

Michał Kołodyński

O programie Career Trek

Organizowany od 2008 roku program Career Trek umożliwia studentom Uniwersytetu w Chicago poznanie potencjalnych pracodawców zarówno w USA, jak i poza jego granicami. Jego uczestnicy udają się do wybranego miasta, gdzie odbywają szereg wizyt z pracodawcami, których działalność odpowiada ich zainteresowaniom. Poprzez udział w Career Trek, studenci zdobywają pierwsze kontakty z biznesem, dowiadują się, w jaki sposób mogą wyróżnić się na rynku pracy. Uniwersytet w Chicago organizuje każdego roku ponad 50 takich wyjazdów.

Więcej informacji: www.careeradvancement.uchicago.edu.

 O Uniwersytecie w Chicago

Universytet w Chicago to jedna z wiodących placówek naukowych i akademickich, wspierająca nieszablonowe myślenie już od 1890 roku. Uniwersytet przyciąga naukowców i studentów z całego świata do swoich kampusów i centrów. Uniwersytet zapewnia unikalne warunki do nauki i badań, wspierając niestandardowy sposób myślenia, dzięki czemu są tu realizowane przełomowe badania o znaczeniu międzynarodowym.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here