Światowy rozgłos pewnego statysty

1592

Wystawiam spektakl o niecodziennej formie i tematyce, lekko nieprzewidywalny. Główna rola obsadzona. Aktor ma zapewnioną rozpoznawalność do końca życia, a może i dłużej. Jedno jest pewne: będzie się o nim mówić….. Już teraz jest głośno.

Wiele osób marzy o tym, aby zaistnieć w przemyśle filmowym lub na deskach teatru. Nie jest to łatwe. Chętnych dużo, lecz miejsca dla każdego się nie znajdzie. Co decyduje o sukcesie albo porażce? Talent? Studia aktorskie? Sławni rodzice? Żadna z tych rzeczy nie gwarantuje udanej kariery w branży. Trzeba mieć w sobie ,,to coś”, o czym wszyscy mówią. Trzeba po prostu umieć trafić do publiczności i zostać zapamiętanym. Popularność można zdobywać na dwa sposoby: po kolei osiągać kolejne stopnie w hierarchii, zaczynając od małych epizodów w niskobudżetowych produkcjach lub trafić na idealny moment i gwałtownie zdominować swoją konkurencję. Oczy całego świata zwrócą się właśnie ku jednej osobie. Dokładnie taką drogę podjął aktor nowego spektaklu.

Wszystko zaczęło się niespodziewanie. Zwykły statysta, o którym nikt wcześniej praktycznie nie słyszał, otrzymał swoją szansę. Nie można jednak uznać, że aktor od początku zyskał popularność. Można powiedzieć, że ilość osób na premierze, przekreśliła szansę na sukces przedstawienia. Na pierwszy spektakl przyszedł zaledwie jeden człowiek. Jednak ta jedna osoba wystarczyła, aby osiągnąć międzynarodowy sukces. Aktor okazał się naprawdę utalentowany, udało mu się trafić do wnętrza osoby. Rozpoczęło to jego karierę. Okazało się, że człowiek z widowni podzielił się swoimi wrażeniami z innymi, a dzięki ich zainteresowaniu wystawiono kolejne spektakle. Od razu było wiadomo, że wieść o nowo odkrytym talencie rozniesie się dalej. Wyróżniał się, dawno nikt tak nie zaskoczył otoczenia, jak on. Wykorzystał moment, gdy wszystko toczyło się swoim zwykłym nudnym torem. Codziennie coraz więcej osób dowiadywało się o jego istnieniu, zaciekawiły się nim wszystkie media. Bez przerwy informowano o powiększającej się popularności aktora oraz coraz większej ilości wystawianych spektakli. Wkrótce również za granicą ludzie stali się zainteresowani nowym odkryciem na deskach teatru. Podjęto więc decyzję o graniu sztuki poza ojczyzną głównego bohatera przedstawienia. Spektakl w formie objazdowej odwiedził 193 kraje, lecz na tym nie koniec. Wiele ludzi dalej wykupuje bilety, a popularność nowego aktora rośnie. Wszystkie media społecznościowe mówią tylko o nim. Udało mu się stać numerem 1.

Naprawdę rzadko można o kimś powiedzieć, że podbił cały świat, wywrócił go do góry nogami lub po prostu zmienił. Tajemnicą jego sławy jest to, że jest uniwersalny. Trafia do każdego. Wszyscy wiedzą jak się nazywa, przedstawiciele każdego pokolenia. Jednak sława przemija. Po pewnym czasie aktor zejdzie ze sceny, a na jego miejsce pojawi się nowy. Oby następny okazał się mniej popularny niż obecny – Koronawirus.

Autorka: Marta Zapert, studentka dziennikarstwa na UKSW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here