SWIMER sprzedaje swoje zbiorniki do 27 krajów świata

2253

Firma SWIMER z Torunia jest światowym liderem w produkcji naziemnych zbiorników z polietylenu do magazynowania i wewnętrznej dystrybucji  paliw płynnych oraz środków chemicznych. Wysoka jakość produktów doceniana jest w 27 krajach świata i znajduje zastosowanie w wielu branżach i sektorach gospodarki.  Przedsiębiorstwo założone w 2008 roku  przez Łukasza Otrembę posiada własne zaplecze projektowo-konstrukcyjne.  Nowoczesny park maszynowy oraz wyspecjalizowana kadra pracowników pozwala na realizację wszelkich, także  nietypowych zamówień i usług. 

Dynamicznie rozwijająca się firma zdobywa wiele prestiżowych nagród  za swoją  nowatorską działalność. Ostatnio otrzymała nagrodę Lider Bezpieczeństwa Państwa w kategorii „Innowacyjny produkt” oraz uzyskała Polskie Godło Promocyjne TERAZ POLSKA.

– Te nagrody motywują nas do intensywnej pracy i utrzymywania pozycji lidera w produkcji zbiorników z polietylenu, które znajdują zastosowanie w rolnictwie, budownictwie, transporcie, służbach mundurowych i przemyśle – podkreśla Łukasz Otremba, właściciel firmy SWIMER. –  Nasz sukces opiera się przede wszystkim na szacunku do klientów i ludziach, którzy oddają się pracy całym sercem. To jest  kreatywność całej,  ponad 150 osobowej załogi. Bardzo się cieszymy, że nasze wysiłki są doceniane. Dzięki zaufaniu jakim obdarzyli nas klienci z dumą możemy budować polski kapitał i stawać się światowym liderem w dziedzinie zbiorników do magazynowania i dystrybucji oleju napędowego, AdBlue, nawozów, wody i innych substancji płynnych. Mamy wiele pomysłów i sukcesywnie staramy się je realizować.


Właściciel Łukasz Otremba odbiera statuetkę Lidera Bezpieczeństwa Państwa
Potwierdzeniem wysokiej jakości produktów SWIMER są też inne nagrody i wyróżnienia
W 2015 roku zbiorniki SWIMER TANK ECO LINE zostały nagrodzone złotym medalem Targów Kielce za produkt bezpieczny dla środowiska dla małych i średnich gospodarstw. Do zbiorników instalowana jest aparatura dystrybucyjna według życzenia klienta, w której skład wchodzi pompa, filtry oraz systemy pomiarowe. Elementy pomiarowe wyposażenia tworzone są w siedzibie firmy przez wydział projektowo-konstrukcyjny. W 2016 roku został stworzony autorski licznik PPC-600 oraz precyzyjny system pomiaru płynów – LIPREMOS, za który w tym samym roku SWIMER uzyskał nagrodę Złotego Żurawia podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie.
W 2018 roku firma zdobyła tytuł Gazeli Biznesu dla najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw. W tym samym roku Łukasz Otremba uzyskał tytuł Wzorowego Agro Przedsiębiorcy RP w konkursie organizowanym przez Agro Biznes Klub. Podczas targów Agro-Tech w Kielcach firma otrzymała Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za 10-letnie doświadczenie i wysoką jakość produkowanych dla rolnictwa wyrobów z tworzyw sztucznych oraz wyróżnienie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego „Dobrosław”, za „Wyrób zwiększający bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym” dla dwupłaszczowego zbiornika typu SWIMER TANK do magazynowania paliw płynnych klasy III – oleju napędowego. W 2019 natomiast firma otrzymała z rąk prezes KRUS Aleksandry Hadzik, Znak Bezpieczeństwa KRUS dla Zbiorników dwupłaszczowych do magazynowania i dozowania paliw płynnych klasy III – oleju napędowego.

Doskonała jakość produktów i zróżnicowane portfolio przyniosło firmie miano niekwestionowanego lidera na rynku zbiorników z polietylenu. Głównym atutem polietylenu jest jego odporność na zróżnicowane warunki atmosferyczne i wytrzymałość, potwierdzona pierwszym w Polsce CRASH-TESTEM zbiornika. Zaznaczyć trzeba, że surowcem do produkcji zbiorników firmy SWIMER jest najwyższej klasy i jakości pierwotny polietylen najlepszych światowych marek.

Technologia produkcji zbiorników

Proces produkcji zbiorników polega na zastosowanie technologii odlewania rotacyjnego. Jest to jedna z nielicznych metod przetwórstwa tworzyw polimerowych , która umożliwia otrzymywanie elementów z tworzyw typu powłokowego. Podczas jednego procesu technologicznego powstaje  monolityczna bryła, na której montowane są układy lub instalacje. Wytwarzane tą technologią zbiorniki nie korodują, nie odkształcają się, nie wymagają malowania i zewnętrznej konserwacji. Nie wchodzą również w reakcję z materiałami, które są w nich przechowywane. Są też odporne na mechaniczne uszkodzenia i działanie promieni UV. Produkty wyróżniają się wysoką trwałością, przemyślaną konstrukcją oraz starannym wykończeniem. Dostosowane są do różnych źródeł zasilania, zarówno przez prąd zmienny (sieciowy) oraz przez zasilanie w postaci prądu stałego (przetwornica).

Gwarantowana jakość produktów

Wysokie standardy produkcji i zarządzania gwarantują dostarczanie klientom wyrobów o najwyższej jakości, zgodnie ze wszystkimi normami oraz wymaganiami obowiązującymi w procesie produkcji zbiorników z polietylenu. Wysoką jakość produktów potwierdzają liczne badania i testy przeprowadzone przez niezależne instytuty badawcze.

Wszystkie zbiorniki produkowane  przez SWIMER są zgodne z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE. Zgodnie z przepisami dotyczącymi magazynowania paliw płynnych klasy III – oleju napędowego konieczne jest ich przechowywanie w zbiornikach dwupłaszczowych. Taki rygorystyczny sposób magazynowania paliw wynika z wysokiego ryzyka skażenia gleb i środowiska.

Największy na rynku typoszereg zbiorników do oleju napędowego

Firma SWIMER produkuje 2 linie produktowe do magazynowania paliw płynnych klasy III: zbiorniki SWIMER TANK oraz zbiorniki SWIMER TANK ECO LINE.

SWIMER TANK jest największym w Europie typoszeregiem zbiorników do magazynowania oleju napędowego o pojemności od 1,5 m3 do 10,0 m3 . Dzięki kompleksowej konstrukcji można je z łatwością przemieszczać, co ma istotne znaczenie podczas powodzenia akcji ratowniczych np. w czasie klęsk żywiołowych. Mobilność jest ważnych czynnikiem dla zastosowania tej technologii w wielu sektorach związanych również z obronnością i w służbach zarządzani kryzysowego m.in. podczas katastrof czy powodzi.

Łatwość transportu poszczególnych elementów, a także podłączeń do systemów magazynowania materiałów płynnych i pędnych daje tym produktom przewagę na rynku, ponieważ jest w stanie zaspokoić potrzeby klientów.  W sytuacjach kryzysowych, na przykład konfliktów zbrojnych, kataklizmów i klęsk żywiołowych, znacznie łatwiej jest reagować, mając pod ręką odpowiednie zasoby magazynowe służące sprawnemu zaopatrzeniu ludności w wodę oraz urządzeń w paliwa.

Wszystkie zdobyte nagrody i wyróżnienia potwierdzają, że SWIMER każdego roku sięga coraz wyżej. Regularnie wdraża nowe rozwiązania, poprawiające jakość oferowanych usług. Ambicją firmy jest szybkie zaopatrzenie całego kraju w rozproszoną sieć urządzeń do magazynowania wody oraz paliw, co znacznie zwiększy również bezpieczeństwo państwa.

Wspieranie przedsięwzięć sportowych i inicjatyw lokalnych

Aktywność społeczna  firmy jest ogromna. SWIMER od wielu lat aktywnie działa w sferze wspierania przedsięwzięć sportowych, inicjatyw społecznych i wydarzeń kulturowych. Jest strategicznym partnerem Strażackich Mistrzostw Świata Firefighters Combat Challenge & Toughest Firefighter Alive organizowanych w Toruniu.
Do organizacji, którym SWIMER czynnie pomaga należą m.in.: Junior Golf Team, drużyna kobiecej koszykówki Toruńskie Katarzynki, Klub Żużlowy KS Toruń, Klub Hokejowy Energa Toruń, drużyna hokejowa MKS Sokoły, MTKP DELFIN i UKS „Ósemka”. Firma jest dumna z możliwości sponsorowania utalentowanego toruńskiego żużlowca Pawła Przedpełskiego. Wspiera także Europejskie Forum Młodych Rolników, Galę Rolnik Farmer Roku, Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Autor: Anna Danek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here