System Prodvisor do wydajniejszej produkcji

1100

Czwarta rewolucja przemysłowa stawia na rozwój sieci i optymalizację procesów w zakładach produkcyjnych. Znaczny wzrost wydajności jest możliwy dzięki nowoczesnym narzędziom IT, których dobrym przykładem jest polski Prodvisor – inteligentny brygadzista, logistyk i analityk w jednym. Prodvisor to autorski system  do zarzadzania produkcją firmy technologicznej ZUTOMTECH ze Śląska, który otrzymał brązowy LAUR INNOWACYJNOŚCI 2021 w XI edycji konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne, organizowanym przez  FSNT-NOT. Statuetkę odebrał Tomasz Czech, właściciel firmy ZUTOMTECH.

Prodvisor  polega na kompleksowym zarządzaniu produkcją w zakładach przemysłowych tak, aby  znacznie zmniejszyć liczbę czynności organizacyjnych wykonywanych każdego dnia. W efekcie udaje się zaoszczędzić cenny czas zarówno po stronie kadry kierowniczej, jak i pracowników produkcyjnych. Uproszczenie procesów przy jednoczesnym podniesieniu ich efektywności przynosi wymierne rezultaty, zwłaszcza w przypadku produkcji jednostkowej.

Wskazane narzędzie jest przykładem systemu określanego mianem inteligentnej fabryki (smart factory). Pozwala wprowadzić zakład produkcyjny w realia czwartej rewolucji przemysłowej, czyli tzw. Przemysłu 4.0. – W inteligentnej fabryce procesy produkcyjne i logistyczne w dużym stopniu same się organizują i optymalizują, nawet jeśli obsługiwane są przez ludzi – zapewnia Tomasz Czech, twórca tego rozwiązania. Wdrożenie systemu Prodvisor przekłada się na co najmniej 20-procentowy wzrost wydajności pracy w zakładzie.

Prodvisor pozwala również odciążyć osoby na stanowiskach kierowniczych, wyręczając je w takich czynnościach jak: przydzielanie zleceń, zamawianie towaru, kontrola postępu prac, analiza danych czy raportowanie. Program wspiera także właścicieli i głównych przełożonych w podejmowaniu kluczowych decyzji, a kolejne wdrożenia powodują jeszcze większe wzrosty wydajności za sprawą coraz dokładniejszego dopasowania funkcji systemu do potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Źródło: Zutomtech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here