Szlachetna ofiarność fundatorów w walce z pandemią

2184

Prawie 50 respiratorów  Polpharmy jeszcze w tym tygodniu trafi do 22 szpitali w całej Polsce, wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia. Do kraju dotarły pierwsze transporty ze sprzętem ufundowanym przez Jerzego Staraka i Polpharmę. Ratujące życie urządzenia przechodzą obecnie kalibrację i przegląd techniczny, by placówki mogły z nich korzystać natychmiast po dostarczeniu. Kolejna dostawa w ramach wspierania polskiej służby zdrowia w walce z koronawirusem, spodziewana jest wkrótce.  Jerzy Starak podtrzymuje także mobilizację swoich fabryk i pełne zaangażowanie Grupy Polpharma w zakresie zapewnienia polskiego bezpieczeństwa lekowego.

Jerzy Starak i należąca do niego Grupa Polpharma, największy polski producent leków, postawili na systemową pomoc dla polskiej służby zdrowia, by efektywnie wesprzeć walkę z koronawirusem. Sfinansowano zakup 100 respiratorów za łączną kwotę 7 mln złotych. Dwa z trzech zaplanowanych transportów urządzeń ratujących życie, dotarły już do Polski i przechodzą obecnie przegląd techniczny i kalibrację, by szpitale mogły z nich korzystać od razu po dostarczeniu. Zgodnie z obietnicą fundatorów, respiratory, które należą obecnie do najpilniejszych potrzeb polskich szpitali, trafiły do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia. Już w tym tygodniu pierwsza pula prawie 50 urządzeń zostanie przekazana do szpitali wskazanych przez resort.

Zdrowie Polaków to dla nas sens całej pracy i działania. Dziś, gdy Polska i świat stoją przed wielkim wyzwaniem, nasza odpowiedź może być tylko jedna: odpowiedzialność i solidarność. Naszą pomoc kierujemy tam, gdzie jest to kluczowe. Mimo wielkiego zapotrzebowania na świecie, udało nam się zakupić 100 najbardziej potrzebnych dziś urządzeń: respiratorów, które trafią do placówek w całym kraju – mówił, ogłaszając inicjatywę, Jerzy Starak.

Jednocześnie, Polpharma za swój priorytet uznaje zapewnienie bezpieczeństwa lekowego Polaków i pozostaje w tej kwestii w stałym kontakcie z rządem. – W imieniu sektora biznesu, chciałbym wyrazić ogromny szacunek, podziw i podziękowanie dla wszystkich tych, którzy walczą dziś o bezpieczeństwo pacjentów na pierwszej linii frontu: dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników, farmaceutów i pracowników służb medycznych. Jesteście Państwo naszymi bohaterami. W tych trudnych czasach łączymy z Wami siły. Wraz z tysiącami pracowników grupy Polpharma, robimy co w naszej mocy, by Was wesprzeć – nasze fabryki pracują ze wzmożonym wysiłkiem, aby nikomu nie zabrakło potrzebnych leków. Zgodnie z mottem Polpharmy: „Ludzie pomagają Ludziom”. Wszystkie ręce na pokład! – dodał właściciel Grupy Polpharma.

Respiratory zostaną przekazane do szpitali przed zapowiadanym szczytem zachorowań, w którym spodziewane jest najwyższe zapotrzebowanie na tego typu maszyny. Sprzęt trafi do 22 szpitali w całej Polsce, w województwach dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, podlaskim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.

Urządzenia zostaną dostarczone do oddziałów zakaźnych, placówek jednoimiennych i innych szpitali, gdzie są one szczególnie potrzebne, m.in. we Wrocławiu, Radomiu, Puławach, Łomży, Kielcach, Poznaniu, Gdańsku, Bydgoszczy, Gliwicach, Piszu, Wałczu, Jaśle, Kędzierzynie-Koźlu. W przekazywanie maszyn i bezpieczne dostarczenie ich do placówek medycznych, zaangażowane będą struktury Polpharmy w całym kraju. Oprócz samych urządzeń, szpitale otrzymają wsparcie w przeszkoleniu personelu medycznego z używania respiratorów, co jest kluczowe w sytuacji konieczności przesuwania personelu pomiędzy oddziałami.

W obecnej sytuacji walki z pandemią na świecie, sam zakup sprzętu był potężnym wyzwaniem. W ramach projektu realizowanego przez Polpharmę, udało się podpisać kontrakty i dokonać zapłaty na dostawę 100 respiratorów. Łączna kwota zakupu to ok. 7 mln zł. Kolejny transport urządzeń jest planowany na początek maja i również zostanie rozdysponowany zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.

Polpharma zakupiła również środki ochrony osobistej (maseczki, przyłbice, rękawiczki, fartuchy) dla pracowników służby zdrowia za kwotę ponad 2,5 mln złotych. We wsparcie służb medycznych i szpitali zaangażowały się także pozostałe spółki należące do Jerzego Staraka. Polpharma Biologics przekazała sprzęt ochronny dla lekarzy Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Dzięki współpracy Polpharmy, Herbapolu Lublin oraz restauracji Belvedere Catering by Design przez najbliższe miesiące do warszawskich szpitali oraz stacji pogotowia ratunkowego zostanie dostarczonych niemal 40 tysięcy posiłków wraz z sokami i herbatami. (inf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here