Szybkie diagnozowanie przenośnym skanerem

7612

OligoScan jest innowacyjnym urządzeniem medycznym, umożliwiającym kompleksową analizę pierwiastków śladowych i metali ciężkich w tkankach osób diagnozowanych. Pomiar odbywa się za pomocą łatwego w obsłudze, przenośnego skanera optycznego, wykorzystywanego do przeprowadzania pomiarów analitycznych. Wyniki otrzymywane są w ciągu kilkunastu sekund. Jest to niezwykle skuteczna technika błyskawicznego diagnozowania pacjentów w czasie rzeczywistym.

Podłączony do komputera mały, przenośny skaner, przykładany jest na moment w czterech punktach na dłoni osoby diagnozowanej. Są to tzw. meridiany, czyli kanały przepływu energii. U osób leworęcznych skanerem dotyka się prawej dłoni, a u praworęcznych odwrotnie. Za pomocą spektrofotometrii, tj. fluorescencji tkankowej, określa się wewnątrzkomórkowe stężenie 34 pierwiastków chemicznych. Każdy rodzaj związków chemicznych i mineralnych emituje lub odbija światło (promieniowanie elektromagnetyczne) w pewnym określonym zakresie długości fal. Im bardziej próbka jest skondensowana, tym bardziej absorbuje światło. Zebrane informacje są wysyłane do centralnego serwera i w ciągu kilkunastu sekund na monitorze pojawiają się wyniki pomiaru minerałów, pierwiastków śladowych, stresu oksydacyjnego i metali toksycznych

– Test jest bezinwacyjną techniką sprawdzania nadmiaru lub niedoboru składników mineralnych oraz ryzyka zatrucia organizmu metalami ciężkimi – wyjaśniał Mohammad Bessa przedstawiciel francuskiej firmy PHYSIOQUANTA podczas spotkania z grupą lekarzy w Instytucie Medycyny Holistycznej VEGA MEDICA w Warszawie, gdzie pacjenci już mogą korzystać z diagnozowania OligoScanem. – Tym urządzeniem bada się również poziom stresu oksydacyjnego, który jest odpowiedzialny za starzenie się i liczne choroby. Jest to najszybsza kompleksowa i zindywidualizowana diagnoza on- line, jaką lekarz otrzymuje o pacjencie. Badanie zaburzeń równowagi fizjologicznej pomaga w lepszej kontroli zdrowia i szybkiej reakcji na zagrożenia.

W przypadku stwierdzenia niedoboru minerałów lub toksyczności organizmu lekarz może od razu zalecić odpowiednią terapię. Niedobór pierwiastków śladowych i minerałów jest jednym z głównych czynników wpływających na zmęczenie, podatność na stres, zmniejszoną koncentrację lub zdolność intelektualną itd. Makroelementy i mikroelementy odgrywają kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, dlatego tak ważne jest kontrolowanie ich poziomu w organizmie.

Nagromadzenie toksycznych metali może prowadzić do poważnego zagrożenia zdrowia. Metale ciężkie, takie jak ołów, rtęć, chrom, kadm itd są przechowywane w tkankach (ołów w kościach). Usunięcie ich z organizmu to skomplikowany proces, wspomgany metodami chelatującymi. Chelatacja umożliwia eliminowanie metali ciężkich i pestycytów z organizmu dzięki aplikowaniu związków chemicznych, które łącząc się z toksynami są wydalane i ratują ludzkie życie.

Badania przeprowadzone przez WHO lub FAO wskazują jednoznacznie na rosnące zagrożenia związane z toksycznymi czynniki. Przenoszone przez zanieczyszczenie powietrza, wody gruntowe i gleby, żywność itd. stają się coraz bardziej niebezpieczne i nieuniknione z udziałem ryzyka dla zdrowia. Badanie OligoScanem może znacząco pomóc pacjentom w profilaktyce i leczeniu wielu schorzeń.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here