Tak będzie wyglądał najwyższy budynek prawobrzeżnej Warszawy

1939

Pracownia architektoniczna Maciej Kuryłowicz Architekci zaprezentowała wizualizacje wieżowca Port Praski IV, w którym ma powstać sześciogwiazdkowy hotel. Budynek zlokalizowany będzie pomiędzy basenem Portu Praskiego a linią kolejową, w sąsiedztwie mostu Świętokrzyskiego.

Analiza kontekstu otoczenia, potrzeb inwestora oraz szczególna lokalizacja przy węźle komunikacyjnym, sprowokowała nas do poszukiwania ekspresyjnej formy nawiązującej do znajdującego się w sąsiedztwie mostu Świętokrzyskiego – napisano na stronie pracowni Macieja Kuryłowicza. –  Uwarunkowania wynikające z lokalizacji infrastruktury podziemnej, wzajemne powiązania z innymi budynkami, kształt działki także wpłynęły na formowanie bryły budynku.

W budynku o wysokości 100 m i powierzchni całkowitej 30300 m2 zaplanowany jest hotel w standardzie 6 gwiazdek, a na najwyższej kondygnacji platforma widokowa. Budynek Port Praski IV będzie najwyższym budynkiem prawobrzeżnej Warszawy. Za jego projekt odpowiedzialni są architekci Marcin Hyżyński, Agnieszka Krzysztonek, Maciej Kuryłowicz i Maksymilian Ziółkowski, za konstrukcję – SPQ Projekt.

Źródło: apakurylowicz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here