Technologiczna doskonałość w tworzeniu opon

759

Continental jest najstarszym niezależnym i zarazem jednym z największych producentów opon na świecie.– Innowacje to nasza pasja. Od 150 lat firma wyznacza standardy w przemyśle oponiarskim. Nieustannie dążymy do doskonałości technologicznej, by zapewniać bezpieczeństwo, niezawodność i zrównoważony rozwój. Jesteśmy z tego dumni – mówi Dariusz Wójcik, dyrektor generalny Continental Opony Polska – Wiele z powszechnych rozwiązań technologicznych na rynku opon pochodzi od Continental. Przesuwamy granice tego, co jest możliwe. Obecnie naszym celem jest wyprodukowanie pełnej gamy produktów wyłącznie ze zrównoważonych materiałów, w sposób neutralny dla klimatu, najpóźniej do 2050 roku dodaje.

Kamienie milowe w rozwoju opon Continental to, między innymi, pierwsza opona z bieżnikiem, pierwsza opona ze zdejmowaną felgą, patent na pierwszą na świecie oponę bezdętkową oraz dzięki modelowi „all-terrain”, pierwsza opona zimowa. Również pierwsza pneumatyczna opona do ciągników powstała w firmie Continental. Później pojawiła się pierwsza opona o zoptymalizowanym oporze toczenia i pierwsza opona produkcyjna, której bieżnik wykonano z gumy z mniszka lekarskiego. Continental jest również jednym z pionierów w dziedzinie cyfryzacji. Już w 1999 r. producent opon udowodnił, że informacje wymagane przez zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, mogą być dostarczane jeszcze dokładniej i szybciej, jeśli wykorzystamy oponę jako źródło danych. Właśnie w ten sposób narodziła się inteligentna opona. Continental połączył również dane z czujników opon z chmurą, oferując swoim klientom zupełnie nowe, inteligentne rozwiązania i usługi cyfrowe związane z oponami.

Firma kontynuuje rozbudowę ekosystemu inteligentnych, cyfrowych rozwiązań dla opon premium Continental. Jako jeden z największych na świecie dostawców elektroniki, systemów czujników i oprogramowania w branży mobilnej ma decydującą przewagę konkurencyjną. Na przykład, możliwość komunikacji opony z innymi komponentami związanymi z bezpieczeństwem doprowadziła do powstania przełomowego projektu na początku tego tysiąclecia „30-meter car”. Koordynacja wszystkich systemów biorących udział w procesie hamowania zaowocowała powstaniem pojazdu, który zatrzymywał się po zaledwie 30 metrach przy hamowaniu z prędkości 100 km/h. W tym czasie, średnia droga hamowania wynosiła jeszcze od 36 do 40 metrów. Odpowiada to skróceniu drogi hamowania nawet o 25 procent.

Obecnie Continental wykorzystuje bezpośrednie połączenie swoich opon i czujników z chmurą, aby zaoferować zupełnie nowe modele biznesowe. Dzięki dużej liczbie danych, klienci flotowi Continental mogą w każdej chwili sprawdzić stan swoich opon, korzystając z algorytmów opracowanych we własnym zakresie. Oznacza to, że konserwacja opon może być przeprowadzana w zależności od potrzeb, a nie jako środek zapobiegawczy, a zatem znacznie bardziej efektywnie. Dostawcy flot korzystają w ten sposób ze zminimalizowanych przestojów spowodowanych naprawami, zwiększonego bezpieczeństwa, niższych kosztów ogólnych dzięki większej efektywności energetycznej i ogólnie bardziej wydajnej pracy. W 2020 roku Continental wyznaczył nowe standardy, prezentując udany projekt pilotażowy dotyczący bardzo dokładnego monitorowania głębokości bieżnika za pomocą algorytmów i danych telemetrycznych pojazdów.

W przyszłości, Continental będzie nadal rozwijał innowacyjną doskonałość technologiczną ze swoim portfolio premium w segmentach samochodów osobowych, ciężarowych i opon specjalnego przeznaczenia. W swoim programie strategicznym przedstawionym w 2020 r., Continental opisuje drogę firmy w nowej dekadzie. Głównym punktem programu strategicznego Wizja 2030 jest konsekwentne zorientowanie organizacji i wszystkich działań biznesowych na klienta. Ponadto, dział opon ma na celu dalszy, rentowny wzrost i wyróżnienie się na tle konkurencji, w szybko zmieniającym się otoczeniu rynkowym, szczególnie w obszarach zrównoważonego rozwoju i rozwiązań cyfrowych. (inf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here