Tęczowy Lewandowski przykładem dla kibiców

1434

Dnia wczorajszego kapitan polskiej reprezentacji, wyznał, że nie miałby problemu z założeniem tęczowej opaski na znak solidarności z dyskryminowanymi mniejszościami.  Konferencja prasowa odbyła się w drugim dniu zgrupowania reprezentacji Polski. Napastnik Bayernu odpowiadał na wiele pytań. Pojawiło się między innymi pytanie, nawiązujące do tęczowych opasek, zakładanych przez kapitanów drużyn piłkarskich.

  • „Każdy jest człowiekiem, każdy ma emocje. Każdy jest osobą, którą warto i trzeba wspierać, więc pod tym względem nie byłoby dla mnie większego problemu.” – mówi Robert Lewandowski.

Za nami Euro 2020, na którym wsparcie dostały także dyskryminowane mniejszości.

Z tęczowymi opaskami występowali między innymi Manuel Neuer i Harry Kane. Akcję wsparł także sponsor mistrzostw Volkswagen, który dostarczał piłki na środek boiska, za pomocą elektrycznych aut własnej marki. Na finał Włochy – Anglia firma przygotowała sterowany samochód z tęczową karoserią.

Poprzednio Niemcy planowali rozświetlić kolory tęczy Allianz Arenę przed meczem z Węgrami. Zgody niestety nie udzieliła sama UEFA. W swojej ocenie uwzględniła pomysł  jako manifest polityczny.

Dlaczego małe gesty są tak ważne?

Wszelkie badania wykazują, iż wsparcie otoczenia wobec osób LGBT pomaga w poczuciu akceptacji i miłości. To co społeczeństwo powinno robić, to okazywać zrozumienie drugiej osobie, bez względu na orientację i tożsamość płciowa. Wsparcie osób LGBT, bez pochopnego oceniania to najlepsze co możemy zrobić. Tęczowe dodatki na pewno sprawią, że dana osoba poczuje się bezpiecznie w twoim otoczeniu!

Autorka: Anna Karcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here