Tesco zamyka kolejne sklepy i zwolni prawie 900 osób

1007

Wycofująca się z Polski sieć Tesco ogłosiła plan dużych zwolnień grupowych; zniknie sklep internetowy, zamkniętych zostanie też kilka kolejnych hipermarketów – pisze w środę „Puls Biznesu”. Zwolnienia obejmą prawie 900 osób i będą przeprowadzane od 21 września do końca roku. Gazeta przypomina, że w czerwcu ogłoszono, że większość polskiego biznesu grupy Tesco przejmie duńska Sailing Group, właściciel dyskontów Netto.

„Część hipermarketów sprzedano już wcześniej innym graczom rynkowym, ale na spory kawałek biznesu nie znaleziono chętnych. W rezultacie w tym tygodniu Tesco ogłosiło, że sieć w najbliższym czasie zamknie swój polski sklep internetowy, a także sześć hipermarketów. Będzie to się wiązało z dużymi zwolnieniami” – pisze „PB”.

Jak podaje, zwolnienia obejmą prawie 900 osób i będą przeprowadzane od 21 września do końca roku; sklep internetowy będzie działać do 31 października. Tego dnia zostanie zamkniętych, jak czytamy w gazecie, sześć hipermarketów sieci: w Warszawie (ul. Połczyńska), Bielsku-Białej (ul. Warszawska), Opolu (ul. Ozimska), Łodzi (ul. Widzewska), Gdyni (ul. Nowowiczlińska) i Ostrowie Wielkopolskim (ul. Kaliska).

Według „PB” większość pracowników polskiego Tesco będzie pracować dla nowego właściciela i do Netto przejdzie ok. 7 tys. pracowników 301 sklepów oraz dwóch centrów dystrybucyjnych i biura głównego. (propertynews.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here