Thermolam – nowa era systemów elewacyjnych

3016

Technologia Thermolam to innowacyjne rozwiązanie produkcji nowego typu paneli termoizolacyjnych do pokrywania fasad budynków opracowana przez firmę Eutherm Sp. z o.o. Technologia ta pozwala na unikatowe na rynku połączenie płyt ceramicznych oraz materiału izolacyjnego o walorach cieplnych, eksploatacyjnych, montażowych i niezwykle estetycznych. Dzięki temu elewacja jest ciepła, trwała i piękna.

Podstawą dla tego nowoczesnego i kompletnego systemu elewacyjnego jest panel termoizolacyjny. Główną warstwę panelu stanowi izolacja termiczna, która chroni dom przed utratą ciepła zimą oraz odpowiada za nagrzewanie ścian nośnych w dzień i oddawanie tego ciepła do wnętrza budynku w nocy. Środkowa, izolacyjna część panelu pełni również funkcję łączenia innowacyjnego systemu mocowania panelu z jego zewnętrzną, dekoracyjną warstwą.

Kluczowym komponentem technologii Thermolam jest kompozyt poliuretanowo-polistyrenowy (PSUR) otrzymywany z połączenia spienionego polistyrenu (EPS) i pianki poliuretanowej (PUR). Ważną zaletą tego materiału jest odporność na rozprzestrzenianie ognia, poparta kompletnymi certyfikatami, pozwalająca na stosowanie paneli na budynkach.

Dodatkowym, bardzo istotnym elementem panelu Thermolam jest opatentowany sposób mocowania do ściany, pozwalający na łatwy i szybki montaż praktycznie w każdych warunkach atmosferycznych.

W panelach Thermolam zewnętrzną warstwą są płyty ceramiczne włoskiej firmy Laminam. Piękno tych płyt oraz bogata gama kolorystyczna sprawia, że możliwe jest stworzenie niezwykle nowoczesnych elewacji nowo powstających budynków.

liderzy innowacyjności, magazyn liderzy innowacyjności, innowacyjność w medycinie, innowacyjność w nauce, innowacyjność w samorządzie, innowacyjność w infrastrukturze, innowacyjność w ochronie środowiska, innowacyjność w technologii, innowacyjność w energetyce, innowacyjność w gospodarce, wiedza alternatywna, innowacyjność w nowej odsłonie

Połączenie eleganckich płyt firmy Laminam z właściwościami innowacyjnej technologii Thermolam przyczyniło się do stworzenia unikatowego na skalę światową systemu elewacyjnego, w którym fasada wytwarzana jest fabrycznie, w warunkach gwarantujących wysoką jakość i powtarzalność parametrów oraz pełną kontrolę procesu produkcyjnego.

Technologia Thermolam posiada patent oraz wymagane badania, jak również została doceniona licznymi nagrodami.

Więcej informacji na stronie producenta www.eutherm.eu

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here