Tłumy fanów muzyki koreańskiej na PGE Narodowym

179

Koncert przerósł oczekiwania fanów koreańskiego popu. Decybele sięgały zenitu. To było pierwsze takie wydarzenie na tak ogromną skalę w Polsce, a także pierwszy stadionowy koncert k-pop, który odbył się w Europie Wschodniej z udziałem widzów z całego świata. Organizatorzy  mieli rację, że będzie to najgorętszy festiwal muzyki koreańskiej, który odbył się w Warszawie 23 września.

 PGE Narodowy widział i słyszał takie rzeczy po raz pierwszy.

Trzeba było w tym uczestniczyć, aby zrozumieć, na czym polega fenomen tego gatunku muzyki. Niezwykle widowiskowe, dopracowane do perfekcji spektakularne show z wizualną choreografią do każdego utworu.

Całe show trwało trzy godziny, każdy zespół miał mniej więcej 20 minut na występ, który zapowiadał krótki materiał z powycinanych fragmentów teledysków. Łącznie wystąpiło osiem zespołów: trzy girlsbandy i pięć boysbandów. W takiej kolejności pojawiali się na scenie: ZEROBASEONE, KEP1ER, CIX, SF9, MAMAMOO+, (G)I-DLE, THE BOYZ, MONSTA X. Z każdym kolejnym wejściem pisk fanów stawał się coraz głośniejszy.

Autor zdjęć i relacji z tego widowiska  napisał na portalu interia.pl „Nie przypominam sobie równie głośnego koncertu w swoim życiu. Praktycznie cały czas rozlegał się pisk, krzyki, wyznania miłosne fanów… Decybele nie spadały. One się wzbijały na wyższy level z każdym następującym po sobie zespole. Stąd domyślam się, że w rozumieniu organizatorów, zespoły takie jak: (G)I-DLE, THE BOYZ I MONSTA X miały być tymi wisienkami na torcie. Tak rzeczywiście było, bo zanim na scenę wszedł ostatni zespół, to ja szybko przemieściłem się dalej od sceny, aby po koncercie moje uszy nadawały się jeszcze do czegoś innego w życiu. Ale nikomu to nie przeszkadzało, bo to wyjątkowe wydarzenie i każdy się nim cieszył.

Na koncercie był również tort i „Happy Birthday” dla Song Yuqi, wokalistki zespołu (G)I-DLE, która tego dnia obchodziła swoje 24. urodziny.

KPOP NATION to święto muzyki, tańca i nierozerwalnej więzi między artystami i ich fanami i to jest właśnie ta moc i miłość fanów k-popu. Organizatorzy potwierdzili, że możemy się spodziewać kolejnych edycji spotkań społeczności k-popu. Takie wydarzenie trzeba zobaczyć chociaż raz w życiu, nawet jeśli słucha się całkiem innej muzyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here