To nie żart. Oferta za złotówkę na budowę przekopu Mierzei Wiślanej

1686

Urząd Morski w Gdyni otrzymał siedem ofert w przetargu na generalnego wykonawcę drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Spośród ofert złożonych w przetargu na budowę przekopu Mierzei Wiślanej bodaj największe zainteresowanie wzbudziła oferta tureckiej firmy Kolin – İnşaat & Turizm. Nie tylko dlatego, że opiewa ona na 1 zł, ale też z tego powodu, że została oznaczona jako testowa.

Z posiadanych przez portal wp.pl informacji wynika, że wartość ofert sięga od 1 zł do ponad 1,4 mld zł brutto. Tę najwyższą ofertę złożyło konsorcjum Polbud-Pomorze, CRCC Harbour & Channel Engineering Bureau Group, China Railway 14th Bureau Group, a najniższą oznaczoną jako testowa wspomniana już tureckiej firma Kolin – İnşaat & Turizm.

– Nie traktujemy tej oferty poważnie. Być może jest to błąd. Analiza ofert wyjaśni, o co chodzi z tak niepoważnie niską ceną- powiedział portalowi next.gazeta.pl Michał Kania, dyrektor Biura Prasowego w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

– Nie ma w prawie pojęcia „oferta testowa”. Raczej trzeba Turkom pogratulować jakości pracownika, który złożył tę ofertę – komentuje cytowany przez next.gazeta.pl Adrian Furgalski, wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Przetarg na budowę przekopu Mierzei Wiślanej ruszył z początkiem stycznia tego roku. W lutym wydano pozwolenie na jego budowę, a także zakończono wycinkę drzew na terenie, przez który ma przebiegać. Nowa droga wodna ma do 2022 roku połączyć Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here