Twój prąd, złóż wniosek online

1570

132 miliony złotych dofinansowania dla ponad 27 tysięcy instalacji – to najkrótsze podsumowanie pierwszego naboru w ramach programu „Mój prąd”. Właśnie ruszył drugi nabór. Wniosek o dofinansowanie najłatwiej jest złożyć przez internet. Mój Prąd” to program wsparcia budowy domowych mikroinstalacji fotowoltaicznych.

– Aby złożyć wniosek online potrzebujemy jedynie profilu zaufanego lub e-dowodu.  Profil zaufania można założyć na stronie www.pz.gov.pl. Załatwienie tej sprawy zajmuje tylko kilka minut – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Zainteresowanie naszą e-usługą pokazuje, że wiele osób na nią czekało. W pierwszym naborze skorzystało z tej możliwości kilka tysięcy osób – dodaje.

„Mój prąd” to prawdopodobnie największy w Europie program dedykowany finansowaniu mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV) dla osób fizycznych. Oferowane dofinansowanie pokrywa do 50 proc. kosztów kwalifikowanych montażu i zakupu mikroinstalacji, ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych na jedno przedsięwzięcie.

Nabór wniosków o dofinansowanie potrwa do 18 grudnia 2020 r. Zasady programu nie zmieniają się.

Do złożenia wniosku online,  potrzebna elektroniczna kopia faktury za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej  (kopia faktury powinna być opatrzona adnotacją „Zgłoszono do Programu priorytetowego Mój Prąd”), dowód zapłaty faktury, zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej potwierdzające montaż licznika wraz z numerem Punktu Poboru Mocy, w którym go zainstalowano, oświadczenie o samodzielnym montażu instalacji (tylko w przypadku gdy instalacja jest montowana  przez osobę posiadającą do tego niezbędne kwalifikacje).

Jeżeli elektroniczne wersje dokumentów są przygotowane, trzeba wejść na stronę www.pz.gov.pl. Następnie się zalogować i wybierać e-usługę „Skorzystaj z programu Mój prąd”.

Poniżej podajemy wskazówki jak to zrobić:

  1. Kliknij ikonkę „ Złóż wniosek o dofinansowanie”.
  2. Zaloguj się (profilem zaufanym lub jeśli masz – e-dowodem).
  3. Wypełniej wniosek, uzupełnij dane kontaktowe. Upewnij się, że w swoim wniosku podałeś poprawny e-mail. To na ten adres otrzymasz potwierdzenie podjętej decyzji.
  4. Dołącz wymagane załączniki.
  5. Sprawdź i podpisz wniosek elektronicznie (profilem zaufanym lub jeśli masz – e-dowodem).
  6. Wyślij dokumenty: wniosek z załącznikami.
  7. Potwierdzenie złożenia wniosku otrzymasz na podany we wniosku adres e-mail.

WAŻNE! Po wysłaniu wniosku nie możesz go edytować, ani podmieniać w nim załączników. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące programu, koniecznie zajrzyj na stronę www.mojprad.gov.pl.

/info/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here