Twoje zdrowie na wyciągnięcie ręki

1753

Każdy zna to uczucie, kiedy podczas wizyty w gabinecie lekarz pyta nas o przebyte choroby, stosowane leki i ostatnie hospitalizacje. Zazwyczaj musimy się wtedy długo zastanawiać i nie jesteśmy do końca pewni czy nie zapomnieliśmy o czymś wspomnieć. Z pomocą przychodzi internetowa książeczka zdrowia.

                  Branża IT rozwija się coraz prężniej, na równi z medycyną. W dobie pandemii nowe technologie stają się szczególnie pomocne. Wraz z rozpowszechnieniem się telemedycyny, która osiągnęła niespotykany wcześniej wymiar, zaczęły pojawiać się co raz to nowe aplikacje mobilne, które w kilka sekund wskażą nam szczegółowe dane zdrowotne. Obecnie większość dużych placówek medycznych posiada swoje aplikacje mobilne takie jak Medicover lub Portal Pacjenta Luxmed. Ogromną popularnością wśród użytkowników smartfonów cieszy się również darmowa aplikacja Comarch HealthNote. Jest to mobilna Książeczka Zdrowia, w której łatwo możemy odnaleźć całą naszą dokumentację medyczną. Wyniki badań, e-recepty, pomiary ciśnienia, wagi czy poziomu cukru to tylko niektóre z możliwości, które ułatwią nam funkcjonowanie w czasach społecznej izolacji.

               W dzisiejszych czasach mało kto korzysta z usług jednego lekarza, dlatego mnogość zdjęć USG, stosowanych leków oraz diagnoz lekarzy może przerosnąć nie tylko nas, ale również specjalistę, do którego udaliśmy się po raz pierwszy. Aplikacja Comarch HealthNote jest bardzo intuicyjna i każdy poradzi sobie z jej obsługą. Informacje są przedstawione za pomocą czytelnych wykresów i tabel. Pozwala również na samodzielne wprowadzanie wartości i wyników badań, importowanie danych z innych aplikacji i placówek medycznych oraz monitorowanie parametrów życiowych. W dobie glukometrów wyposażonych w technologię Bluetooth może okazać się to bardzo wygodne dla diabetyków, którzy stanowią coraz większy odsetek populacji Polski. Aplikacja łączy się z naszym glukometrem i po każdym pomiarze poziomu cukru, nasze wyniki natychmiastowo pojawiają się w smartfonie. Dostajemy również przypomnienia o konieczności zażycia insuliny.

               Program z całą pewnością ułatwia pracę lekarzowi, któremu za pomocą zeskanowania kodu QR możemy udostępnić na wizycie w gabinecie całą naszą dokumentację medyczną. Pamiętajmy o tym, że im więcej informacji o naszym stanie zdrowia i przebytych chorobach posiada lekarz, tym efektywniejsza będzie jego pomoc. Koronawirus sprawił, że teleporady, wideokonsultacje oraz przesyłanie zdjęć za pośrednictwem aplikacji mobilnych stały się już codziennością. W trosce o nasze zdrowie branża IT i medyczna łączą siły, aby sprostać wymaganiom i potrzebom zmieniającego się świata. Sądzę, że nawet kiedy wrócimy do normalności i stacjonarnych wizyt, wiele osób będzie wolało zdalnie komunikować się z lekarzem co niewątpliwie pozwoli zaoszczędzić wiele czasu. Wraz z wzrastającą świadomością i troską Polaków o swoje zdrowie, wygodne nim zarządzanie stanie się integralną częścią naszego życia.

Piotr Glinicki, student dziennikarstwa na UKSW

Źródła, z których korzystałem: https://healthnote.pl https://www.medonet.pl

17 KOMENTARZE

  1. Choruję przewlekle i czasem zdarza się, że potrzebuje natychmiastowej hospitalizacji. Wtedy nie mam czasu jechać do domu po dokumenty i wyniki badań, wszystko mam w jedym miejscu. Polecam z ręką na sercu

  2. Ja tez mogę polecić bo naprawde sie sprawdza i nie trezba pamietac o ksiazeczce zdrowia i wszystkie aktualne wynik badań mam w telefonie.

  3. Aplikacja jest świetna, nie wyobrażam sobie wizyt lekarskich bez niej, do tego zapisuję sobie ciśnienie do aplikacji i mogę wygodnie pokazać je lekarzowi. Polecam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here