UKSW inwestycje w przyszłość

1781

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego należy do uczelni o najwyższej dynamice rozwoju w ciągu ostatnich kilku lat i wyróżnia się poziomem kształcenia studentów w dziedzinach ważnych społecznie i gospodarczo. Utworzony na uczelni profil medyczny oraz cyfrowej nauki i technologii znakomicie wpisały się w potrzeby współczesnego świata. Te dwie dyscypliny są obecnie fundamentalne  w walce z pandemią i nową formą komunikowania się online. Budowa infrastruktury Wydziału Medycznego Collegium Medicum na kampusie przy ul. Wóycickiego w Warszawie, a także budowa trzeciego kampusu w Dziekanowie Leśnym wpłyną na dalszy rozwój obu dziedzin. Są zwieńczeniem obchodów 20-lecia UKSW.

– Konsekwentnie inwestujemy w te obszary, bardzo ważne dla dzisiejszej  gospodarki i życia społecznego. Technologie cyfrowe i medycyna są dziedzinami priorytetowymi we współczesnym świecie. Dużo udało nam się zrobić, myśląc perspektywicznie  o przyszłości nauki i jej roli  Angażujemy w te działania duże środki,  budując bardzo nowoczesne zaplecze dydaktyczno-naukowe oraz centra badawczo-wdrożeniowe. Takie zaplecze przyciąga do nas studentów i ludzi o wspaniałych kompetencjach, którzy przyczyniają się do naszego sukcesu – informuje  ks. prof. Stanisław Dziekoński, rektor UKSW.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę budynku Collegium Medicum oraz otwarcie Hali Sportowej UKSW nastąpi 18 sierpnia na terenie kampusu przy ul. Wóycickiego. Dwa dni później, 20 sierpnia odbędzie się wmurowanie kamienia węgielnego pod trzeci kampus – Mulitidyscyplinarne Centrum Badawcze UKSW w Dziekanowie Leśnym oraz inauguracja działalności muzeum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Budynek Collegium Medicum UKSW

Inwestycję realizuje firma Skanska S.A., która współpracowała z uczelnią już przy budowie Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych. Nowy Budynek Collegium Medicum będzie mieścił sale dydaktyczne oraz specjalistyczne laboratoria służące kształceniu przyszłych lekarzy oraz pomieszczenia symulacji medycznych. Za projekt budynku odpowiada poznańska Pracownia Architektoniczna GPVT.

Centrum Sportowe UKSW

Centrum Sportowe jest budynkiem 3- kondygnacyjnym, mieszczącym między innymi salę o wymiarach 56m x 38 m, umożliwiającą gry zespołowe w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę, badmintona itp. Ponadto w hali znajdują się pomieszczenia klubu sportowego ze strefami do ćwiczeń, aerobową, ciężarów, fitness oraz pomieszczenia gastronomiczne. Obiekt zaplanowano jako ogólnodostępny, funkcjonujący przez 7 dni w tygodniu. Umożliwi to korzystanie z obiektu nie tylko przez społeczność akademicką ale również mieszkańców północnych Bielan, co niewątpliwie przyczyni się do szerszej integracji społeczności lokalnej z akademicką.

Projekt Mulitidyscyplinarne Centrum Badawcze UKSW realizowany przez Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii

Mulitidyscyplinarne Centrum Badawcze UKSW jest fundamentem trzeciego Kampusu w Dziekanowie Leśnym, które będzie miejscem spotkania i ścisłej współpracy świata nauki ze światem gospodarki. Tę misję UKSW już realizuje od kilku lat, jednak do skutecznego wdrażania innowacji niezbędna jest odpowiednia infrastruktura. Celem projektu jest zwiększenie transferu innowacji do gospodarki oraz zwiększenie konkurencyjności polskich badań i wdrożeń.

Kaplica na kampusie przy ulicy Dewajtis

Kaplica na kampusie przy ulicy Dewajtis – wyremontowana w 2018 roku kaplica z witrażami, przedstawiającymi osobę kardynała Wyszyńskiego oraz Jana Pawła II zachęca do modlitwy, skupienia i wyciszenia w czasie pracy lub nauki na naszym Uniwersytecie.

Muzeum UKSW

Muzeum UKW powstało w 2019 roku z okazji 20-lecia przekształcenia Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie w szerokoprofilowy Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jest upamiętnieniem i swoistym hołdem dla wszystkich, którzy budowali dobre imię i prestiż Uniwersytetu. Zbiory zgromadzone w muzeum pozwalają prześledzić rozwój Akademii Teologii Katolickiej (ATK) oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here