Umowa na zagospodarowanie części terenów Dolnego Miasta w Gdańsku w formule PPP

1201

Władze miasta Gdańska podpisały umowę z konsorcjum firm Euro Styl i Inopa na zagospodarowanie części terenów Dolnego Miasta w Gdańsku w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Zostanie zrealizowanych szereg inwestycji o wartości 277 mln zł netto. Dolne Miasto jest położoną obok gdańskiej starówki częścią Śródmieścia, która jest poddawana rewitalizacji.

Wiceprezydent Gdańska Alan Aleksandrowicz powiedział PAP, że podpisana umowa to kompleksowy program inwestycyjny wpisujący się we wszystkie działania, które do tej pory były realizowane w ramach rewitalizacji Dolnego Miasta. W Partnerstwie Publiczno-Prywatnym zostanie zrealizowanych szereg inwestycji publicznych i komercyjnych łącznie o wartości 277 mln zł netto na 39 nieruchomościach, a wartość inwestycji publicznych wyniesie około 51 mln zł netto. Wartość nieruchomości, które będą przeznaczone pod inwestycje to 40 mln zł netto. Miasto zrealizuje, dzięki PPP bardzo duży program modernizacyjny, który zmieni całkowicie wizerunek tej dzielnicy zarówno jeżeli chodzi o jakość życia, ale też o jej atrakcyjność dla odwiedzających i turystów.

W wyniku realizacji Partnerstwa Publiczno-Prywatnego konsorcjum zrealizuje szereg inwestycji publicznych na rzecz miasta, a w zamian Gdańsk zyska nieruchomości komercyjne, na których będzie mógł zarabiać. Inwestycje publiczne to nowoczesny kompleks sportowy przy szkole 65, nowe centrum aktywności lokalnej, nowe przedszkole na 150 dzieci z placem zabaw. W efekcie rewitalizacji bulwarów nad Nową Motławą powstaną miejsca spotkań, odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców miasta. Dodatkowo zagospodarowanie bastionów reduta Wilk i Wyskok na powierzchni ok. 4,5 ha stworzy dodatkowe miejsce spotkań i odpoczynku dla mieszkańców miasta. Zostaną także przebudowane, zmodernizowane i wybudowane drogi na łącznej długości blisko 2 tys. metrów. Wszystkie te przedsięwzięcia będą powstawać sukcesywnie do III kwartału 2027 r. (propertynews.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here