Unia zaniepokojona zatruciem Odry

148

Unijny komisarz do spraw środowiska Virginijus Sinkevičius rozmawiał przez telefon z minister klimatu i środowiska Anną Moskwą. Rozmowa dotyczyła sytuacji na Odrze. „Monitorujemy sytuację i nie będziemy tolerować żadnego rodzaju przestępstw przeciwko środowisku!” – napisała po rozmowie szefowa resortu.

Właśnie rozmawiałem z ministrem Anną Moskwą o rybach ginących w Odrze. Dobrze, że władze dokładnie zbadają przyczyny katastrofy  i wesprzemy ich pracę. Monitorujemy sytuację i nie będziemy tolerować żadnego rodzaju przestępstw przeciwko środowisku!” – brzmi wpis Virginijusa Sinkevičiusa na Twitterze.

Wpis po spotkaniu zamieściła też Moskwa. „Dziękuję Komisarzowi Unii Europejskiej ds. Środowiska, Oceanów i Rybołówstwa za rozmowę. Przedstawiłam sytuację na Odrze, stan prac oraz poprosiłam o wskazanie podobnych sytuacji w Europie. W analizach wykorzystujemy również doświadczenia innych państw i zagraniczne laboratoria” – podkreśliła minister.

Jak ustaliła dziennikarka RMF FM, rozmowa odbyła się z inicjatywy komisarza. Katarzyna Szymańska-Borginon pozyskała też w Brukseli informacje, że służby Komisji Europejskiej będą się nadal kontaktować z polskimi władzami, by omówić możliwe wsparcie.

wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here