Unikatowa usługa Grupy Atos i Renault  do gromadzenia danych produkcyjnych

1051

Grupa Atos i Renault uruchamiają nową usługę gromadzenia danych przemysłowych, aby wspierać firmy produkcyjne w ich cyfrowej podróży w kierunku Przemysłu 4.0. Rozwiązanie to umożliwi producentom zbieranie i strukturyzację danych z urządzeń przemysłowych na dużą skalę, w celu doskonalenia działań operacyjnych i poprawy jakości produktu. Opracowana przez producenta samochodów i już działająca w jego fabrykach, usługa została skomercjalizowany przez lidera cyfrowego, firmę Atos.

W trakcie całego procesu produkcji producenci generują fenomenalną ilość danych. W większości przypadków dane nie są w pełni wykorzystywane ze względu na ich różnorodność i brak standaryzacji, a także brak czasu operatora. Dzięki wdrożeniu ID@S producenci będą mogli teraz w ustandaryzowany i skuteczny sposób zbierać dane z wielu zakładów produkcyjnych (różni dostawcy, globalna lokalizacja, aktualizacje oprogramowania itp.), a następnie dopasowywać i udostępniać je w Chmurze. Dzięki temu dane korygują i skalują procesy produkcyjne oraz jakość produktów z natychmiastowym efektem.

 Łatwy dostęp do ustandaryzowanych danych za pomocą prostych w użyciu narzędzi analitycznych i pulpitów nawigacyjnych ułatwia i przyspiesza wdrażanie wielu rodzajów przypadków użycia (produkcja, konserwacja, jakość, energia itp.), w tym zerowej emisji netto. Ponadto, dzięki rozwiązaniu ID@scale, producenci mogą osiągnąć znaczące korzyści w zakresie zużycia energii poprzez monitorowanie i optymalizację energii zużywanej na liniach produkcyjnych.

W ramach strategii cyfrowej transformacji firmy, zespoły obszaru IT, cyfryzacji i inżynieryjne Grupy Renault opracowały to rozwiązanie do przechwytywania danych z zakładów produkcyjnych. Dla każdego rodzaju procesu produkcyjnego dane są gromadzone i ustrukturyzowane w znormalizowany sposób, co umożliwia uwzględnienie różnych przypadków użycia w produkcji, inżynierii, jakości, CSR, logistyce itp.

Obecnie rozwiązanie to jest wdrażane na dużą skalę w dwudziestu dwóch zakładach Grupy Renault. Połączonych jest ponad 7500 urządzeń ze standardowymi modelami danych reprezentującymi ponad 50 różnych procesów produkcyjnych, od wkręcania po wtrysk aluminium, w tym spawanie ram samochodowych, obróbkę skrawaniem, malowanie, tłoczenie, a także nowe procesy produkcyjne silników elektrycznych i akumulatorów. Grupa Renault oszczędza już 80 milionów euro rocznie i zamierza wdrożyć to rozwiązanie w pozostałych 35 fabrykach, łącząc ponad 22 000 urządzeń, do 2023 r., aby wygenerować oszczędności rzędu 200 milionów euro rocznie.

Atos, jako lider w cyfrowej transformacji przemysłu produkcyjnego, wzmacnia i industrializuje rozwiązanie Renault dzięki połączonemu portfolio technologii, usługom i wiedzy konsultingowej. Usługa ID@scale korzysta z oferty Atos Edge to Cloud, umożliwiając analizę w czasie rzeczywistym dużych wolumenów złożonych danych przemysłowych przy jednoczesnym zabezpieczeniu ich z platform Edge to Cloud, a także optymalizując wnioskowanie najbardziej złożonych modeli sztucznej inteligencji dzięki do swojej oferty serwerów Bull Sequana Edge. Usługa, która będzie nadal ewoluować, jest odpowiednia dla wszystkich typów środowisk, niezależnie od sektora przemysłu i wdraża rozwiązanie „as a service” w dowolnym miejscu na świecie. Wreszcie, partnerstwo jest wspierane przez zespoły ds. konsultingu i usług w celu wprowadzenia na rynek, wdrożenia i wsparcia rozwiązania „as a service” na całym świecie, umożliwiając szybkie i sprawne wdrażanie nowych połączeń, modeli danych, analiz i spostrzeżeń dla klienta w ciągu kilku tygodni.

IT Solution

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here