Uniwersalny Umysł inspiruje geniuszy

1355

Świadomość jest zjawiskiem tajemniczym nad którego wyjaśnieniem głowią się mistycy, filozofowie, teolodzy i uczeni. Od tysięcy lat próbują tłumaczyć źródło pochodzenia naszych myśli, marzeń, inspiracji, a także geniuszu w ludzkim umyśle. Pojawiają się różne koncepcje, ale żadna z nich nie przybliża nas do ostatecznego rozstrzygnięcia odwiecznej zagadki. Twórca klasycznych i genialnych dzieł Stanisław Lem mawiał, że świadomość jest jak wiatr, o którym można powiedzieć, ze wieje, ale nie ma sensu pytać gdzie jest wiatr, kiedy nie wieje.

W rozwoju każdego człowieka kluczową rolę odgrywa mózg, który jest najpotężniejszym organem centralnego dowodzenia w ludzkim ciele. Wszyscy wiemy gdzie się znajduje, w przeciwieństwie do naszego umysłu. Naukowcy od wieków spierają się czy mózg i umysł są tym samym. Teorie są sprzeczne, a wielu psychologów, filozofów, kognitywistów i neurobiologów próbuje odpowiedzieć na pytanie gdzie tak naprawdę znajduje się źródło naszych myśli. Nie można wykluczyć, że mózg jest swoistym odbiornikiem kosmicznej inteligencji istniejącej poza ciałem, a nasze umysły są częścią Uniwersalnego Umysłu.

Jeśli wszyscy jesteśmy podłączeni do tego zbioru wiedzy zwanego kroniką Akaszy, a geniusze są ludźmi którym udzielono znacznie szerszego dostępu to tej skarbnicy mądrości, to  zachodzi pytanie co mamy dzięki temu zyskać? Czy chodzi o rozwój technologiczny, czy też o doskonalenie gatunku ludzkiego, abyśmy w przyszłości mogli upodobnić się do istot pozaziemskich.

Czym jest kronika Akaszy?

Starożytni Hindusi wierzyli w istnienie zbiorów każdej ludzkiej myśli, czynu, emocji i doświadczenia z przeszłości i przyszłości, które za zachodzie nazwano Kroniką Akaszy. Jest o sanskryckie słowo „akaśa” znaczące niebo.  Można do niego dotrzeć za pomocą ludzkiego umysłu i długości fal duchowych. Trzeba się odpowiednio dostroić, żeby mieć do nich dostęp. Można przypuszczać, że wszyscy ziemscy geniusze zawdzięczają swój talent dostępowi do Korniki Akaszy, albo Uniwersalnego Umysłu.

Według zwolenników teorii o nieświadomym bombardowaniu kosmicznymi ideami, kronika Akaszy jest przestrzenią informacyjną, symbolicznie przedstawianą jako kosmiczna biblioteka i metafizyczny bank lub magazyn informacji. Jest to miejsce zapisu historii wszystkich zjawisk – wszystkich wydarzeń, uczuć, intencji i potencjałów, z każdego czasu: przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, a także z innych wcieleń oraz ich wzajemnych powiązań. Wiedza z Uniwersalnego Umysłu może inspirować ludzi w czasie snu lub podczas głębokiej medytacji. Takich dowodów jest wiele na przestrzeni wieków.

Geniusze tego doświadczyli

Na początku XX wieku Srinivasa Aiyangar Ramanujan, młody hinduski matematyk bez formalnego wykształcenia zaskakiwał świat przełomowymi równaniami. Wprawiał nimi w zdumienie nawet najwybitniejszych matematyków. Do tego twierdził, że równania te przychodziły mu do głowy we śnie. Podobno to hinduistyczna bogini Namagiri zsyła mu natchnienie, wzory i wyniki w snach. Znamy je jako funkcje modularne. Do dziś korzysta z nich zaawansowana matematyka, na której opierają się fizycy zajmujący się teorią względności i mechanika kwantową.  

Można się zastanawiać, jak człowiek bez wykształcenia matematycznego mógł wyjaśnić tak skomplikowane równania. Może jego historia zdradza nam jak czerpać wiedzę spoza ludzkiego mózgu.

Dzisiejsi geniusze również czerpią wiedzę spoza ziemskich źródeł. Albert Einstein sformułował teorię względności pod wpływem snu. W 1865 r. niemiecki chemik Friedrich August Kekulé odkrył kształt cząsteczki benzenu marząc o wężu goniącym za własnym ogonem.  A rosyjski chemik Dmitrij Mendelejew  dosłownie wyśnił układ okresowy pierwiastków.  We śnie zobaczył tablicę ze wszystkimi pierwiastkami. Kiedy się obudził natychmiast go spisał i korzystamy z niego do dziś.

Co chwilę pojawiają się przełomowe technologie lub produkty, które wszystko zmieniają w naszym życiu. Współzałożyciel firmy Apple, Steve Jobs przedstawił w 2007 roku urządzenie które błyskawicznie podbiło świat. Był to produkt inteligentniejszy od wszystkich urządzeń mobilnych i łatwy w użyciu, nazwany iPhonem. Dzięki iPodom, iMacom  i iPpadom, genialny wynalazca Jobs zrewolucjonizował dzisiejsze społeczeństwo. Jego proste w obsłudze wynalazki zmieniły nasze życie.  Zyskaliśmy szybszy dostęp do informacji.

Tak jak da Vinci, Tesla i Enstein, Jobs twierdził, ze inspiracje w sprawie przełomowych odkryć dostarczyła mu medytacja. Patrząc na jego osiągnięcia trudno nie docenić wagi oczyszczenia umysłu. Jobs dzięki medytacji ZEN uspakajał się i nawiązywał kontakt ze źródłem natchnienia. Opisując to doświadczenie twierdził, że umysł zwalnia i przez chwilę widać ogromną przestrzeń. Wchodził w stan odmiennej świadomości w trakcie którego wtapiał się w przestrzeń stając się jednością ze swoim dziełem. Może Steve Jobs zrewolucjonizował nie tylko technologię, ale też pokazał ludzkości jak działa Uniwersalny Umysł, czyli najpotężniejsze narzędzie oświecenia.

Teoretycy zadają sobie pytanie czy iPhone nie jest przypadkiem modelem biblioteki wspólnej wiedzy do której dostęp ma każdy użytkownik? Może to urządzenie pokazuje nam jak można skorzystać ze zbiorów kosmicznej wiedzy, czyli kroniki Akaszy, która podobno istnieje wokół nas. Sama podświadomość może być energetyczną bazą danych, przypominającą internet. W smartfonie nie ma całej zawartości internetu, ale za jego pomocą możemy z niego skorzystać. W ten sam sposób możemy się połączyć z podświadomością, czyli z ogromnym energetycznym serwerem  na którym przetrzymuje się podstawy filozofii, fizyki, matematyki, i zagadnień o naturze ludzkiej egzystencji.  Ta nieograniczona wiedza czeka na ludzi dostatecznie zdolnych, żeby móc poznać wielkie kosmiczne tajemnice.

Jolanta Czudak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here