Uratuj staruszkę, tak bardzo chce żyć!

1295

Kończy się czas na spłatę stareńkiej Jasi. Zbiórka idzie fatalnie, a płatność lada dzień. Handlarz już zapowiedział, że nie poczeka ani chwili dłużej. Fundacja BENEK prosi z całego serca o pomoc dla staruszki. Taki koń nie ma żadnej szansy na ratunek. Jeśli jej nie spłacimy, pojedzie na rzeź. Dla Jasi każda złotówka ma dziś ogromne znaczenie.

Dla wiejskich koni czas biegnie nieubłaganie. Odtąd dotąd źrebak, odtąd dotąd klacz, która ma co rok rodzić i pracować, potem mija granicę, za którą jest już tylko starość i śmierć. Żyją póki człowiek pozwala, z planem zajęć rozpisanym na dni, godziny i minuty. Jedzą gdy człowiek pozwala, piją gdy ktoś zechce im dać tę wodę, wychodzą z zatęchłej obory gdy trzeba iść do pracy. Dzwonienie łańcucha trzymającego za szyję zastępuje im tykanie zegara. Wiodą życie – nie życie, a za lata ciężkiej służby umierają zarzynane w ubojni.

Jasia nie zna daty swoich urodzin. Nie wie ile ma lat. Nie wiem czy pamięta, ile urodziła dzieci, które człowiek odesłał do rzeźni. Pewnie było ich wiele, bo i ona sama już nie jest młoda.

Gdy spotykam ją u handlarza, stoi uwiązana do betonowego żłobu. Powolutku przestawia opuchnięte nogi w świecie o promieniu rzeźnickiej liny. Z rozmysłem wybiera najlepsze źdźbła siana. Żuje każde długo. Powoli. Mruży oczy, smakuje. Spokojna, zrezygnowana, nie prosząca już o nic. Takie jak Jasia dobrze wiedzą, że ich życie nie jest wiele warte dla ludzi.

Dzięki Wam wpłaciliśmy zaliczkę i dostaliśmy dodatkowy czas na dopłacenie 9900 zł. Minęły już ponad dwa tygodnie od wpłaty zaliczki, za chwilę termin, wpłat jest bardzo mało, brakuje ponad połowy kwoty.

Prosimy z całego serca i ze wszystkich sił o pomoc. Dla Jasi to jedyna szansa na życie. Działamy od 11 lat. Uratowaliśmy setki zwierząt. Prowadzimy warsztaty terapii zajęciowej w 31 placówkach, a w naszym ośrodku w Szewcach również hipoterapię, onoterapię i zajęcia edukacyjne. Nie zatrudniamy żadnego pracownika, wszystkie prace wykonujemy sami, bądź dzięki wsparciu naszych wolontariuszy.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty z tytułem “Ratunek dla Jasi”

numer konta: 23 1020 4027 0000 1102 1692 6564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce kontakt-fundacjabenek-pl@gr-mail1.com      mail: kontakt@fundacjabenek.pl tel: Michał Bednarek    506 349 596

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here