USA inwestuje do 30 mln dolarów w Ursusa i obejmie do 49 proc. akcji w Ursus Bus S.A.

1059

Ursus S.A. oraz URSUS BUS S.A. podpisały z Enerkon Solar International Inc (USA) protokół ustaleń (memorandum of understanding, MoU). W ramach tych dokonanych i potwierdzonych pisemnie ustaleń, strony zobowiązały się dążyć do jak najszybszego podpisania term sheet i zawarcia umowy inwestycyjnej. Kurs polskiej spółki natychmiast zareagował ogromnym wzrostem.

Zawarcia umowy inwestycyjne pozwoli na przywrócenia mocy produkcyjnych Grupie URSUS. Enerkon Solar International Inc zainwestuje w pierwszym etapie do 30 mln dolarów amerykańskich, z możliwością zwiększenia tej kwoty i obejmie do 49 proc. akcji URSUS BUS S.A. oraz do 7 proc. akcji URSUS S.A.

Enerkon Solar International Inc jest działającym od 1986 r. amerykańskim funduszem inwestującym m.in. w spółki z potencjałem oraz w przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska. Enerkon Solar International Inc jest notowany na OTC Markets pod oznaczeniem ENKS.PK.

Kolejny dobry sygnał dla Ursusa borykającego się z problemami to podpisanie kontraktu przez zarząd spółki z Möre Maskiner AB. Umowa mówi o dostarczeniu na rynek szwedzki 1008 sztuk przyczep rolniczych Ursus. Łączna wartość tego kontraktu w momencie jego zawarcia wynosi prawie  22 mln złotych. Dostawy będą realizowane od września 2019 do końca czerwca 2021.

www.topagrar.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here