Uwaga: KORONAWIRUS

1323

Jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w Chinach lub miałeś kontakt z osobą, która tam była w tym czasie, a jednocześnie masz niepokojące objawy: temperatura ciała powyżej 38oraz kaszel, duszność powinieneś zgłosić się do szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, najbliższego Twojego miejsca zamieszkania. Pamiętaj, że istotna przy wystąpieniu objawów chorobowych jest wizyta w Chinach lub kontakt z osobą, która przebywała tam w ostatnim czasie.

Minister Zdrowia i Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia wydali zalecenia wszystkim placówkom prowadzącym oddziały chorób zakaźnych w sprawie procedur stosowanych w przypadku zagrożenia zarażeniem koronawirusem. Jednocześnie podkreślamy, że dotychczas w Polsce nie stwierdziliśmy żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem.

Przypominamy, że mamy sezon wzmożonej zachorowalności na grypę, stąd też prośba o spokój i wstrzemięźliwość w wydawaniu pochopnych sądów odnośnie możliwego wystąpienia przypadku zarażenia koronawirusem.

Pamiętajmy przy tym, że grypy również nie można lekceważyć. W przypadku pojawienia się objawów grypowych takich jak: temperatura ciała powyżej 38℃, ogólne złe samopoczucie, bole mięśni i stawów, kaszel, katar, duszność  zalecamy wizytę u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. iw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here