UWAGA! Oszuści znów podszywają się pod Urząd Patentowy RP i wyłudzają pieniądze od pokrzywdzonych

1650

Jestem wydawcą portalu https://liderzyinnowacyjnosci.com/ . Starałam się o ochronę słowno-graficzną znaku towarowego w Urzędzie Patentowym RP, ale otrzymałam w czerwcu br. odmowę ze względów formalnych. Kilka miesięcy po otrzymaniu tej decyzji, dostałam pod koniec września br. korespondencję podszywająca się pod Urząd Patentowy RP, ze sfałszowanym świadectwem ochronnym, z podpisem elektronicznym dyrektora Departamentu Rejestrów UP RP.

Oszust usiłował wyłudzić ode mnie 750 euro na rzecz Europejskiego Urzędu Patentowego za udzielenie prawa ochronnego na 10 lat. Wpłata na podane  niemieckie konto DE..( zamiast PL na początku), miała być dokonana w ciągu 14 dni.  Przygotowuję na ten temat publikację i bardzo mi zależy na ustaleniu, czy mieli Państwo podobne doświadczenia. Będę również wdzięczna za merytoryczną ocenę prawniczą, usiłowania tego oszustwa, fałszowania dokumentów urzędowych, podpisu elektronicznego i innych zabronionych prawem czynności. Podaję adres do korespondencji  ze mną biuro@liderzyinnowacyjnosci.com

Nie jestem jedyną osobą, wobec której sprawcy chcieli popełnić przestępstwo oszustwa z wyłudzeniem pokaźnej kwoty, ponieważ do Urzędu Patentowego RP  zagłosiło się już wiele osób z podobnym, sfałszowanym dokumentem. Urząd Patentowy powiadomił już o tym procederze stosowane organa i czeka na dalszy bieg sprawy.

Jolanta Czudak-Tomaka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here