VIII Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych – stawka większa niż biznes

877

VIII Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych powraca stacjonarnie do Poznania już 27-28 września 2021 r. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest odpowiedzialność właścicielska rozumiana jako tworzenie profesjonalnych mechanizmów Ładu Rodziny, a więc odpowiedzialność szeroko ujmująca to, co ważne biznesowo teraz i w przyszłości, odpowiedzialność za firmę i za rodzinę, społeczność lokalną i szeroki kontekst globalny. Wymiar odpowiedzialności Rodzin biznesowych będzie osią całej agendy ramowej – mówi Adrianna Lewandowska – Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego i inicjator Kongresu.

Niezwykle ciekawie zapowiada się panel pokazujący doświadczenia rodziny biznesowej, ale również osób z zewnątrz zaangażowanych w zmianę pokoleniową.  O dobrych praktykach w budowaniu nadzoru właścicielskiego i profesjonalizacji w zakresie ładu korporacyjnego oraz rodzinnego z opowiedzą Zbigniew Sosnowski, Kacper Sosnowski i Maciej Sosnowski, prezes zarządu Filip Wojciechowski oraz przewodniczący rady nadzorczej Piotr Nowjalis. Wśród prelegentów także m. in. dr Adam Mokrysz – prezes Grupy Mokate, Barbara Woźniak – Prezes Ovotek, Włodzimierz Olejniczak – prezes Pałuckiej Drukarni Opakowań i Karolina Olejniczak – wiceprezes Pałuckiej Drukarni Opakowań, Roman Wieczorek – były wiceprezes zarządu światowego Grupa Skanska, a dziś szef Zespołu Ekspertów IBR.

Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych jest platformą wymiany wiedzy z zakresu zarządzania biznesem rodzinnym.   Co roku w gronie prelegentów znajdują się właściciele największych polskich i zagranicznych firm rodzinnych oraz międzynarodowi eksperci wspierający przedsiębiorców, którzy dzielą się swoją wiedzą doświadczeniem oraz inspirują siebie i innych. Poza indywidulanymi prelekcjami planowane jest również na każdy dzień forum dyskusyjne, w ramach którego każdego dnia właściciele firm rodzinnych będą dyskutowali o aktualnych wyzwaniach i trudnościach oraz podzielą się swoimi doświadczeniami.

W części wieczornej aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu zaprezentują dalsze losy rodziny Smarczyńskich, która stanęła przed wyzwaniem sukcesji, w spektaklu perfomatywnym „W rodzinnym zwierciadle” według scenariusza dr Adrianny Lewandowskiej.

Szczegółowy program Kongresu oraz rejestracje na stronie: www.kongresfirmrodzinnych.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here