W listopadzie dziewiąta edycja konferencji LUMEN

325

Już po raz dziewiąty liderzy uczelni z całej Polski spotkają się na konferencji LUMEN – największym w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeniu poświęconemu skutecznemu zarządzaniu w szkolnictwie wyższym. Odbędzie się ono w dniach 20–21 listopada w Serocku.

Już niemal dekadę LUMEN stanowi centralne miejsce debaty o najlepszych praktykach w zarządzaniu polskim szkolnictwem wyższym. W tym roku powraca jako wydarzenie stacjonarne, połączone z galą wręczenia nagród dla najlepszych uczelni z Polski i z Ukrainy w THE World University Rankings. Skierowane jest do do osób profesjonalnie zarządzających uczelniami. W ciągu dziewięciu lat LUMEN zgromadził setki uczestników, rektorów, kanclerzy i menedżerów szkół wyższych z kraju i ze świata. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 20–21 listopada w Centrum Konferencyjnym Narvil Conference & Spa w Serocku.

Pierwszego dnia zaplanowano debatę m.in. na temat wpływu Konstytucji dla Nauki na krajobraz polskiej nauki, a także panel dotyczący odbudowy ukraińskiego systemu szkolnictwa wyższego z udziałem rektorów wiodących uczelni ukraińskich oraz omówienie metodyki i wyników najnowszej edycji rankingu Times Higher Education 2024. Wieczór zakończy się uroczystą galą wręczenia nagród w THE World University Rankings dla uczelni z Polski i Ukrainy.

Drugi dzień poświęcony będzie praktycznym aspektom zarządzania operacyjnego w edukacji, narzędziom i metodom zwiększającym międzynarodową widzialność uczelni, a eksperci wyjaśnią, jak cyfryzacja i automatyzacja procesów mogą przyczynić się do efektywnego zarządzania uczelniami.

LUMEN 2023 to dwa dni wypełnione wysokiej jakości merytorycznymi wystąpieniami w obszarze profesjonalnego zarządzania szkolnictwem wyższym. Prelegentami będą polscy i zagraniczni eksperci z wiodących uczelni, instytucji szkolnictwa wyższego oraz firm technologicznych współpracujących z uczelniami. To nie tylko okazja do wymiany wiedzy, ale także do budowania relacji oraz inspirujących dyskusji. Szczegółowy program i formularz rejestracyjny, a także sylwetki prelegentów, znajdują się na stronie internetowej wydarzenia.

Organizatorami LUMEN 2023 są: PCG Academia, Times Higher Education i Fundacja Rektorów Polskich. Patronat honorowy objął Minister Edukacji i Nauki. Patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”.

Forum Akademickie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here