W pięknie i dbaniu o siebie nie ma nic złego

1274

Większość pacjentek dr Iwony Manikowskiej, od dawna korzysta z zabiegów odmładzających i pielęgnacyjnych stosowanych w Happy Clinic. Cenią profesjonalizm i wiedzę ekspercką właścicielki gabinetu medycyny estetycznej, która dzięki nowoczesnym metodom regeneruje zewnętrzne warstwy skóry i powstrzymuje skutki starzenia. Dr Manikowska odpowiada też na wiele  kierowanych do niej pytań dotyczących zabiegów medycyny estetycznej. Poznawanie rzeczy nieznanych, pozwala rozszerzyć horyzonty i zmienić podejście. To właśnie niewiedza powoduje, że na temat botuliny, powiększania ust i innych zabiegów odmładzających powstaje wiele krzywdzących mitów. A przecież w pięknie i dbaniu o siebie nie ma nic złego.

Czy iniekcje z botuliny lub kwasu hialuronowego są bolesne?

W większości przypadków iniekcje z botuliny i kwasu hialuronowego są bezbolesne. Jednak wiele zależy od indywidualnych cech pacjenta. Niektóre osoby mogą odczuwać dyskomfort podczas ukłucia. W takich przypadkach w Happy Clinic stosujemy znieczulenie miejscowe, które łagodzi nieprzyjemne doznania podczas zabiegu.

Czy powikłania po zabiegach medycyny estetycznej zdarzają się często?

Najczęstszymi powikłaniami po zabiegach medycyny estetycznej są: zaczerwienienie, niewielki obrzęk i siniaki w miejscu wkłucia. Poważniejsze skutki uboczne zdarzają się rzadko, pod warunkiem, że zabieg medycyny estetycznej zostanie przeprowadzony przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza, a pacjent nie zatai żadnych informacji na temat swojego stanu zdrowia.

Czy jeden zabieg odmładzający lub upiększający wystarczy?

Zwykle efekty zabiegu odmładzającego lub upiększającego są widoczne od razu. Jednak, aby je wzmocnić i utrwalić trzeba je powtórzyć po kilku dniach. O tym, czy jest to konieczne i jak wygląda cały plan działania zawsze informuje lekarz podczas indywidualnej konsultacji.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegów medycyny estetycznej?

Efekty zabiegów medycyny estetycznej utrzymują się od kilku do kilkunastu miesięcy. Wszystko zależy od: rodzaju zabiegu, indywidualnych cech pacjenta, ilości wykonanych zabiegów oraz tego, czy pacjent stosował się do zaleceń po zabiegu.

Czy to prawda, że po zabiegu medycyny estetycznej konieczna jest rekonwalescencja?

Tak, to prawda. Rekonwalescencja po zabiegu medycyny estetycznej trwa kilka dni i jest konieczna ze względu na konieczność zagojenia się wewnętrznych warstw skóry. Takie działanie pozwala uniknąć powikłań i uzyskać lepsze efekty. O tym, jak należy postępować, czego unikać i jak dbać o cerę po konkretnym zabiegu zawsze  szczegółowo informuje lekarz.

Na pytania pacjentów odpowiadała dr Iwona Manikowska, ekspert portalu Liderzy Innowacyjności podczas redakcyjnego dyżuru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here