W Poznaniu powstanie szpital dziecięcy za prawie 400 mln zł

1670

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu będzie największym nowo wybudowanym szpitalem pediatrycznym w Polsce. Powstanie tam siedmiokondygnacyjny obiekt z 354 łóżkami. Spółka Szpitale Wielkopolski poinformowała o rozstrzygnięciu postępowania na tę inwestycję wartą 376 mln zł. Kontrakt pozyskał Warbud S.A., który deklaruje budowę dziecięcego szpitala w ciągu 2,5 roku od momentu podpisania umowy.

Obiekt będzie dysponował salami jednoosobowymi z własnym węzłem sanitarnym, i z miejscem dla opiekuna. Całkowita powierzchnia placówki ma wynieść niemal 36 tys. m kw.

Jak wskazano w komunikacie prasowym, w czwartek zakończyła się ocena ofert złożonych przez wykonawców ubiegających się o budowę szpitala dziecięcego w Poznaniu, czyli Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Komisja Przetargowa przeanalizowała dokumenty obejmujące łącznie ok. 4 tysięcy stron, ostatecznie wybierając firmę WARBUD S.A.

Wartość kontraktu, jaki zostanie podpisany z wykonawcą, opiewa na kwotę niemal 376 mln zł. Spółka Szpitale Wielkopolski podkreśliła, że wykonawca przedstawił w ofercie harmonogram prac ze szczegółową wizualizacją planowanego postępu prac „dzień po dniu”, dzięki temu, szpital ma powstać w ciągu 2,5 roku od momentu podpisania kontraktu.

„Zgodnie z zapisami prawa zamówień publicznych, nie możemy wykluczyć, że drugi z wykonawców może skorzystać z procedury odwoławczej od wyniku przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej. Wartość zamówienia obliguje także prezesa Urzędu Zamówień Publicznych do weryfikacji postępowania jeszcze przed podpisaniem umowy, stąd zawarcie kontraktu przez spółkę Szpitale Wielkopolski z Generalnym Wykonawcą uzależniona jest na tym etapie od decyzji ww. innych organów” – podkreślono w komunikacie.

Szpitale Wielkopolski, jako inwestor zastępczy, ocenia obecnie także oferty złożone w postępowaniu przetargowym dotyczącym sprawowania pełnobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji. Spółka planuje również ogłoszenie kolejnych postępowań w zakresie wyposażenia nowego obiektu, zarówno w sprzęt medyczny, jak i niemedyczny.

Źródło; PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here