W Poznaniu  powstanie wyjątkowe centrum badań zwierząt za około 38 mln zł

574

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu będzie miał Centrum Kliniczne B+R Medycyny i Hodowli Zwierząt oraz ochrony klimatu. Będą tam prowadzone badania z zakresu dobrostanu zwierząt, ochrony klimatu oraz chorób cywilizacyjnych. Inwestycja pochłonie blisko 38 mln zł. 

Centrum będzie nowoczesnym i specjalistycznym budynkiem należącym do Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP, w którym przeprowadzane będą badania z zakresu nauk biologicznych, zootechniki, weterynarii oraz badań przedklinicznych i translacyjnych, które umożliwią przeniesienie wyników doświadczeń przeprowadzonych na zwierzętach do praktyki klinicznej.

W poniedziałek, 27 lutego odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Klinicznego B+R Medycyny i Hodowli Zwierząt oraz Ochrony Klimatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Obecni byli tam przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz podkreślił podczas tej uroczystości, że dzięki realizacji inwestycji zwiększy się potencjał badawczy i innowacyjny uczelni w zakresie wpływu chowu i hodowli zwierząt na środowisko oraz metod ochrony zdrowia zwierząt. I dodał, że bez wsparcia z zewnątrz i bez zrozumienia naszych potrzeb wykonanie tego przedsięwzięcia byłoby  niemożliwe. Chciałbym bardzo podziękować za wsparcie ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here