Wakacje z bonem turystycznym

1088

Bon turystyczny to kolejny instrument służący pobudzeniu gospodarki w obliczu pandemii, dedykowany szczególnie mocno doświadczonemu jej skutkami sektorowi usług turystycznych. Podobnie jak programy „500+”, czy „Dobry start”, bon stanowi element polityki prorodzinnej. Można z niego skorzystać już w te wakacje. 500 zł na dziecko do 18. roku życia i dodatkowe 500 zł na dziecko z niepełnosprawnością – tyle wyniesie świadczenie z tytułu bonu turystycznego. Już można go aktywować i z niego skorzystać.

Beneficjenci  mogą opłacić np. wczasy, kolonie, obozy, tzw. zielone szkoły czy pobyt w hotelu na terenie Polski. Lista obiektów, które przyjmą płatności bonem, ukaże się na stronie: bonturystyczny.gov.pl. Bony będą ważne aż do 31 marca 2022 r.

– Bardzo się cieszę, że polskie rodziny już za chwilę będą mogły korzystać z bonów turystycznych. Bardzo ważne jest jednak to, że nie trzeba się z tym spieszyć – bony będą ważne aż do marca 2022 roku. Będzie można zatem płacić przy ich pomocy również jesienią, zimą , czy wiosną i latem przyszłego roku. Podstawowym celem tego świadczenia jest wsparcie polskich rodzin w sytuacji osłabienia kondycji ich budżetów domowych w związku z pandemią koronawirusa – mówi wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. 

Wsparcie trafi do rodzin z dziećmi. Może je uzyskać ponad 6 mln dzieci. Pomoc otrzyma ok 300 tys. dzieci z niepełnosprawnościami, w ich przypadku wsparcie jest większe – to 1000 zł na dziecko. Polski Bon Turystyczny można zrealizować tylko w Polsce, tak więc nie tylko z nazwy bon jest polski. To będzie wyraz naszego patriotyzmu i wsparcia dla polskiej branży turystycznej, która szczególnie mocno odczuwa skutki pandemii.

Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju zaznacza:  – Zależy nam na tym, by zachęcić Polaków do podróżowania po kraju. Wierzę, że te działania pomogą odrodzić ruch turystyczny w Polsce. Zachęcam wszystkich przedsiębiorców do rejestracji na platformie PUE ZUS i korzystania z tej formy wsparcia o wymiarze społecznym i gospodarczym.

– Realizacja bonu turystycznego odbywa się przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. W sobotę na PUE ruszyła rejestracja podmiotów turystycznych do programu. Założenie profilu na Platformie jest proste i zajmuje zaledwie kilka minut.  Można to zrobić m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Wszelkie informacje na temat tego, w jaki sposób założyć profil są dostępne na naszej stronie internetowej. Pomocą służą również pracownicy ZUS w placówkach w całym kraju – wyjaśnia z kolei prezes ZUS Gertruda Uścińska.

I dodaje: – Od minionego piątku, dzwoniąc pod numer telefonu 22 11 22 111, można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego. Ze specjalnej infolinii można korzystać przez całą dobę. Pytania dotyczące bonu można też przesyłać mailem na adres bon@zus.pl.

– Zachęcam państwa do spokojnego wybrania miejsca, gdzie zrealizujecie bon turystyczny. Jeśli zdecydujecie się na krótki wyjazd jesienią lub wiosną, kiedy ceny są niższe, to nie tylko zyskacie więcej, ale również wspomożecie przedsiębiorców w okresie niskiego sezonu. Polska jest piękna cały rok. A bonem można zapłacić lub dokonać rezerwacji aż do marca 2022 roku –  zauważa prezes POT Robert Andrzejczyk. 

 Aby skorzystać z bonu,  należy założyć profil na PUE ZUS. Następnie zalogować się do niego i aktywować bon. Mailem beneficjent dostanie kod obsługi płatności. Będzie on też dostępny na zaufanym profilu na PUE ZUS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here