Warszawa bez fajerwerków w Sylwestra

1286

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podjął decyzję, że podczas warszawskiego Sylwestra nie będzie fajerwerków. Chcemy dać dobry przykład i liczymy na wsparcie mieszkańców. Pomóżmy wspólnie zwierzakom – zaapelował prezydent. 31 grudnia na placu Bankowym w Warszawie odbędzie się ponad pięciogodzinne widowisko na futurystycznej scenie.

Wystąpią m.in.: Bajm, Perfect, Kombii, Blue Cafe i Pectus, Edyta Górniak, Aleksandra Gintrowska, Sylwia Grzeszczak, Reni Jusis, Anna Karwan, Ewelina Lisowska, Patrycja Markowska, Natalia Szroeder, Baranovski, Grzegorz Hyży, Liber, Sławomir Uniatowski.

Urzędnicy zachęcają warszawiaków, by w trosce o bezpieczeństwo i spokój psów, kotów, ptaków i innych zwierząt zrezygnowali z materiałów pirotechnicznych. „Huk może płoszyć domowych pupili, a także dziką zwierzynę” – podkreślił magistrat w komunikacie. Zaznaczył, że eksplozje sztucznych ogni stresują zwierzęta. Przypomniał też, że „właściciele psów i kotów powinni zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo czworonoga, jak również odpowiednie oznakowanie w postaci czipa czy adresatki”. Znalezienie zagubionego zwierzęcia należy zgłaszać straży miejskiej. Funkcjonariusze odwożą zaczipowane czworonogi pod przypisany adres właściciela. Ekopatrol przekazuje też zwierzęta do specjalistycznych placówek: schroniska Na Paluchu, ośrodka Cites i Ptasiego Azylu przy zoo, a także do lecznic weterynaryjnych, które współpracują ze strażą miejską.

Wymagające interwencji Ekopatrolu zdarzenia dotyczące zwierząt należy zgłaszać pod numer alarmowy 986. ttg.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here