Waterfront nowym sercem Gdyni

961

Stworzenie przestrzeni pretendującej do miana nowego serca Gdyni, które będzie otwarte nie tylko dla osób tu pracujących i mieszkających, ale także dla wszystkich mieszkańców i turystów – to cel firmy Vastint Poland w realizacji inwestycji Waterfront. Kolejny etap przedsięwzięcia obejmuje budowę biurowców i mieszkań.

Przypomnijmy, Vastint Poland podpisał umowę na generalne wykonawstwo pierwszej części drugiego etapu kompleksu Waterfront w Gdyni z firmą Budimex. Planowana inwestycja powstanie bezpośrednio przy ul. Hryniewickiego, w sąsiedztwie Skweru Kościuszki, a jej zakres obejmie realizację czterech budynków z garażami podziemnymi o łącznej powierzchni całkowitej 45 tys. mkw. Generalny wykonawca planuje rozpoczęcie zasadniczych prac budowlanych w maju bieżącego roku. Zakończenie inwestycji przewidziano w 2023 r.

Planowana inwestycja jest kontynuacją oddanego do użytku w 2015 roku pierwszego etapu Waterfront – dwóch budynków o funkcjach biurowo-hotelowych usytuowanych bezpośrednio przy Nadbrzeżu Prezydenta. Istniejąca zabudowa zostanie uzupełniona o dodatkowe 80 000 m2 powierzchni mieszkalno-biurowo-usługowej. Ze względu na skalę planowanego projektu, jego realizacja będzie etapowana. Prace rozpoczną się od zabudowy fragmentu działki od strony ulicy Hryniewickiego, przy zachowaniu przejazdu do hotelu Marriott od strony ulicy Jana Pawła II, a w dalszej kolejności, terenu bezpośrednio sąsiadującego ze Skwerem Kościuszki, gdzie w przeszłości funkcjonowało centrum Gemini.

W ramach rozpoczynającego się procesu budowlanego, wzdłuż pierzei ulicy Waszyngtona, powstaną dwa biurowce o powierzchni najmu 14,5 tys. mkw. oraz usytuowane tuż za nimi dwa budynki mieszkalne, które pomieszczą 126 lokali mieszkalno-usługowych. Sprzedaż mieszkań zostanie uruchomiona po zakończeniu budowy, a wszystkie lokale zostaną oddane w standardzie „gotowe do zamieszkania”.

Najprawdopodobniej z rocznym opóźnieniem, rozpocznie się realizacja ostatniej części projektu, w ramach której powstanie kolejny budynek biurowy, lokale usługowe, dwa hotele z powierzchnią konferencyjną oraz obiekty użyteczności publiczno-kulturowej, w tym kino z ośmioma salami projekcyjnymi. Ważnym elementem zabudowy jest graniczący ze Skwerem Kościuszki ogólnodostępny skwer, wokół którego będzie toczyło się życie publiczne. Całość uzupełni zieleń miejska, która nada nadmorski charakter i podkreśli różnorodność stref funkcjonalnych planowanego projektu. Projektowanie tej części kompleksu zostanie zakończone w ciągu najbliższych miesięcy.

Projekt architektoniczny Waterfront powstał w pracowni JEMS. Głównym celem architektów było stworzenie przestrzeni pretendującej do miana nowego serca Gdyni, które będzie otwarte nie tylko dla osób tu pracujących i mieszkających, ale także dla wszystkich mieszkańców i turystów. Atrakcyjna zabudowa kompleksu ma być wizytówką miasta oraz ulubionym miejscem spotkań, pracy i życia. (propertynews.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here