WEKTORY 2020 ROZDANE

1470

Tradycja Pracodawców RP okazała się silniejsza od pandemii koronawirusa. Jak co roku, statuetki Wektorów trafiły w ręce laureatów. Gala wręczenia nagród ze względu na obostrzenia sanitarne miała oprawę hybrydową. Uroczystość była transmitowana na żywo w internecie.

– Nagrody Wektorów są zawsze wyjątkowe ze względu na laureatów. Zostają nimi bowiem ci, którzy najbardziej przysłużyli się rozwojowi polskiej przedsiębiorczości – powiedział prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski podczas otwarcia uroczystości zorganizowanej w studiu multimedialnym w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie. Ze względu na ograniczenia sanitarne bezpośrednio wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób, ale dzięki streamingowi galę mogły obejrzeć na żywo setki gości.

Najważniejszymi uczestnikami wydarzenia byli laureaci. W tegorocznej edycji było ich siedmiu. Jako pierwszy statuetkę Wektora odebrał dr hab. n. med. Jakub Swadźba, współzałożyciel i prezes zarządu ogólnopolskiej sieci laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA Sp. z o.o. Kapituła nagrodziła go „za to, że niemal przez ćwierć wieku konsekwentnie realizował swój biznesowy plan nieustannie wierząc w sukces, a także za to, że ten sukces osiągnął w dwustu procentach, budując największą w Polsce sieć laboratoriów diagnostycznych, która dziś jest jednym z najmocniejszych atutów w krajowym arsenale walki z pandemią” – jak zostało ujęte to w laudacji.

– Chciałem serdecznie podziękować Kapitule nagrody oraz jej szefowi, prezydentowi Pracodawców RP Andrzejowi Malinowskiemu. Przede wszystkim jednak dziękuję pracownikom DIAGNOSTYKI, którzy przyczynili się do otrzymania tej nagrody, którzy od początku walczyli na pierwszej linii frontu z koronawirusem – powiedział prezes Jakub Swadźba, odbierając nagrodę.

Kolejny Wektor „za to, że swoim talentem i pasją zmienił lokalną firmę w narodowego czempiona. Za wizjonerskie podejście do rozwoju przemysłu farmaceutycznego, które przyniosło Polsce rozwój innowacyjnego sektora biotechnologii, a w chwili kryzysu pomogło walczyć z pandemią COVID-19” – trafił do Jerzego Staraka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej Polpharma S.A. i Polpharma Biologics Group.

– Chciałbym serdecznie podziękować Kapitule za to wyjątkowe wyróżnienie. Wektor w matematyce charakteryzuje się tym, że ma określony kierunek, zwrot i długość. Cieszę się, że kierunek, który sobie wytyczyłem wiele lat temu, czyli rozwój nowoczesnego sektora farmaceutycznego i biotechnologicznego w Polsce okazał się tym, który prowadzi do sukcesu – powiedział Jerzy Starak.

Trzeci Wektor był o tyle szczególny, że trafił w ręce dwóch laureatów – ojca i syna. Otrzymali go Andrzej Hass i Aleksander Hass, właściciele Hass Holding „za stworzenie potężnego holdingu o globalnym zasięgu oraz za wyjątkowy model sukcesji oparty na współpracy ojca i syna. Za wykazanie przy tej skomplikowanej operacji cierpliwości, determinacji oraz za umiejętność połączenia rozwoju firmy z rozwojem osobistym”.

Statuetkę Wektora odebrali obaj laureaci, co znakomicie symbolizowało „zmianę warty” u steru firmy. – Chciałbym bardzo serdecznie podziękować. Otrzymanie Wektora 2020 w kategorii sukcesji, jest nie tylko dla mnie, ale i całej rodziny olbrzymim zaszczytem. Ta nagroda jest także olbrzymim zobowiązaniem wobec moich współpracowników, że przekazuję Holding w dobre ręce. Wierzę w stu procentach, że mój Syn będzie dużo lepszym przywódca ode mnie – powiedział Andrzej Hass.

– Chciałbym serdecznie Państwu podziękować za to wyróżnienie. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt, a jednocześnie dowód na to, że realizuję przejmowanie firmy w sposób wyważony i akceptowalny przez naszych Współpracowników. A wszyscy wiemy, że proces sukcesji jest procesem niezwykle skomplikowanym. Wierzę, że będę godnie reprezentować Hass Holding zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wierzę też, że nigdy nie zawiodę swojego Ojca i będę konsekwentnie realizować jego dzieło – dodał Aleksander Hass.

Czwartym laureatem Wektorów 2020 został ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, rektor uczelni w kadencjach 2012–2016 i 2016–2020. Zgodnie z laudacją otrzymał Wektora „za poświęcenie w krzewieniu idei służących społeczeństwu oraz gospodarce, a także za rzadką umiejętność łączenia świata nauki z biznesem. Za wspaniały praktyczny efekt tej umiejętności, czyli utworzenie Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego, w którym mogą powstawać zaawansowane technologie wykorzystywane w przemyśle”.

– Cieszę się, że owoce naszej pracy zostały zauważone i dostrzeżone przez Kapitułę Wektorów Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Tę nagrodę traktuję jako zaproszenie do dalszej, bardziej wytężonej pracy. Do większej pomysłowości we współpracy nauki z życiem gospodarczym. Jestem przekonany, że to, co będziemy w przyszłości tworzyć, znacząco przyczyni się do rozwoju polskiej przedsiębiorczości – powiedział ks. prof. Dziekoński.

Piątego Wektora otrzymał Mariusz Gatza, obecnie Prezes Zarządu Orange Moldova SA, a wcześniej wiceprezes Orange Polska – „za to, że przez dwie dekady zarządzania jedną z największych firm telekomunikacyjnych zrealizował tyle projektów i zainicjował tyle programów, że dziś śmiało możemy nazwać go „ojcem polskiego internetu”. Za to, że dał Polakom pierwszą bramę do cyfrowego świata – Neostradę”.

– Jest mi niezmiernie miło i chciałbym bardzo gorąco podziękować kapitule nagrody Wektory. Dołączenie do grona laureatów jest dla mnie ogromną satysfakcja zawodową – powiedział prezes Gatza odbierając nagrodę.

Ostatnią, szóstą statuetką został uhonorowany Artur Skiba, Prezes Zarządu Antal Sp. z o.o. Kapituła nagrodziła go „za to, że jego długoletnia i profesjonalna działalność na rynku rekrutacji specjalistów i menedżerów wpłynęła nie tylko na rozwój polskiej przedsiębiorczości, ale wypromowała nasz kraj jako atrakcyjne miejsce inwestycji oraz budowania kariery zawodowej”.

– Dziękuję serdecznie Pracodawcom RP oraz Kapitule. Chciałbym również podziękować partnerom, którzy przyczynili się do powstania tego przedsięwzięcia. W codziennej pracy kierujemy się maksymą „jeżeli chcesz iść szybko, idź sam. Jeżeli chcesz zajść daleko, należy iść razem”. Dlatego chciałbym szczególnie podziękować mojemu zespołowi, bez którego wysiłku i ciężkiej pracy nie byłoby mnie tutaj i nie byłoby tej nagrody – powiedział prezes Artur Skiba, odbierając nagrodę.

Wektory 2020 były także wyjątkowe ze względu na pandemię i wywołany przez nią ciężki kryzys gospodarczy. Te smutne dla polskich przedsiębiorców wydarzenia nie pozostały niezauważone. Przypomniał o nich Prezydent Andrzej Malinowski.

– Gratulując laureatom, składam im oraz wszystkim polskim przedsiębiorcom podziękowania. Za to, czego dokonali! Za to, że walczyli i walczą do ostatka o swoje firmy oraz miejsca pracy. Za to, że nie boją się głośno mówić o potrzebach polskiej przedsiębiorczości! – mówił Prezydent Andrzej Malinowski.

– Moi drodzy! Jesteście bohaterami! Rozumiecie jak nikt inny, że nasze życie opiera się na dwóch fundamentach. Zdrowiu i gospodarce! I że trzeba dbać o nie tak samo. Dziękuję. Dziękuję. I jeszcze raz dziękuję – powiedział Andrzej Malinowski. (pracodawcyrp.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here