Wielka kara dla Facebooka

1781

Facebookowi grozi najwyższa w historii firm technologicznych kara. Federalna Komisja Handlu chce na spółkę nałożyć kilka miliardów dol. kary za naruszenie przez nią polityki prywatności. Jak donosi dziennik „The Washington Post”, powołując się na anonimowe źródła w komisji, trwają właśnie rozmowy pomiędzy spółką i urzędnikami.

Facebook zgodził się na ugodę. W zamian za uniknięcie długotrwałego i kosztownego, także wizerunkowo, sporu sądowego spółka ma zapłacić grzywnę. Już jednak wiadomo, że będzie ona miała rekordową, idącą w miliardy dolarów wysokość. Mówi się, że może to być największa kara, jaka została nałożona kiedykolwiek na spółki technologiczne.

Swoje postępowanie Federalna Komisja Handlu prowadzi już od wielu miesięcy. Czarę goryczy przelał skandal z brytyjskim Cambridge Analytica i wyciekiem danych 87 mln użytkowników Facebooka bez ich zgody.

Jak dotychczas rekordową karę związaną z brakiem poszanowania prywatności otrzymał w 2012 roku Google. Wynosiła ona jednak skromne 22,5 mln dol.

Wnp.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here