Wiotkie powieki? Idziemy do Happy Clinic. Skalpelowi mówimy nie!!

1322

Nadmiar skóry i obrzęki  pod oczami to problem estetyczny, który widać już z daleka. Nie tylko dodaje lat, ale także sprawia, że wyglądamy na niewyspane, zmęczone lub chore. Dodatkowo ciężko ukryć ją pod makijażem. Te niewielkie obrzęki pod oczami można naprawić. Potrzebna jest jednak prawidłowa diagnoza, wierzcie naszej ekspertce z Happy Clinic i zajrzyjcie na jej stronę internetową www.manikowska.eu

Skąd bierze się obwisła skóra na powiekach i opuchlizna pod oczami?

Z opuchlizną pod oczami zmaga się bardzo wiele osób i to w każdym wieku. Poduszeczki (lub też worki) pojawiają się z różnych przyczyn. U ludzi młodych są one najczęściej efektem niewyspania, niezdrowego stylu życia (używki, zła dieta), ale także zaburzeń gospodarki hormonalnej lub zbyt wysokiego ciśnienia tętniczego. Możemy jeszcze przyjrzeć się swoim rodzicom, ponieważ w powstawaniu worków pod oczami udział biorą także czynniki genetyczne.

U osób nieco  starszych zmęczone powieki są bardziej złożonym problemem. Przede wszystkim pojawia się nadmiar skóry wskutek naturalnych procesów starzenia się skóry. Staje się ona wiotka, ponieważ zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny. Ale musimy też pamiętać o obrzękach. Opuchlizna pod oczami może wynikać z zaburzeń ze strony układu limfatycznego. Wówczas właśnie pod dolną powieką gromadzi się limfa (a niekiedy też komórki tłuszczowe), co objawia się charakterystycznymi uwypukleniami, które bywają nazywane także przepukliną powieki dolnej.

Jak poradzić sobie z opuchlizną pod oczami?

Na początek należy poznać przyczynę opuchlizny pod oczami. Skórę powinien zbadać lekarz. Warto wykonać też badania (pomiary ciśnienia tętniczego krwi oraz panel hormonalny). W niektórych przypadkach poprawę wyglądu cery można uzyskać dzięki wprowadzeniu odpowiedniej diety, przeorganizowaniu swojego planu dnia lub wprowadzeniu odpowiedniej pielęgnacji. Jednak jest to skuteczne przede wszystkim u osób młodych (co nie oznacza, że gdy jesteśmy starsze powinnyśmy przestać o te aspekty dbać).

U osób starszych konieczne jest podjęcie bardziej zdecydowanych kroków. Medycyna estetyczna proponuje mezoterapię preparatami zawierającymi kolagen i krzemionkę. Dobrze sprawdzają się: Tropokolagen w iniekcji. Preparat jest niezwykle innowacyjny, a jego działanie oparte na dowodach medycznych. Rodzaj tropokolagenu jest dobierany przez lekarza indywidualnie do każdego pacjenta, a jest w czym wybierać. Preparaty Tropokolagenu są niezykle skuteczne, ponieważ odbudowują strukturę kolagenową skóry, a tym samym napinają ją i odpowiednio zagęszczają. Krok po kroku, do pełnego sukcesu.

Musimy pamiętać, że medycyna estetyczna nie ma gotowego rozwiązania na wszystko. Zdarza się, że nadmiar skóry pod oczami może zostać zlikwidowana tylko dzięki zabiegowi chirurgicznemu. Dzieje się tak zwłaszcza przy przepuklinie powieki dolnej.

Czy kremy na opuchliznę pod oczami są skuteczne?

I tak. I nie. Wiele zależy od przyczyny opuchlizny pod oczami. Jak wcześniej wspomniałam w przypadku niewielkich zmian spowodowanych nieodpowiednim stylem życia, pielęgnacja wystarczy. Ale niekiedy nie pomoże nawet najlepszy krem.

Niemniej jednak pielęgnacja skóry wokół oczu jest obowiązkowa. Bardzo trudno jest dobrać odpowiedni krem, dlatego że w drogeriach brakuje preparatów przeznaczonych konkretnie do problemu, jakim jest opuchlizna pod oczami. Częściej są one reklamowane, jako recepta “na wszystko”.

Ważne jest czytanie składu kremu. Na opuchliznę pod oczami sprawdzą się preparaty liftingujące i takie, które mają składniki mogące przyczynić się do zagęszczenia i napięcia skóry. Są to między innymi: kofeina, peptydy i rutyna. Jednym z polecanych jest żelowy balsam do skóry wokół oczu z wyciągiem z kofeiny, Crème Prodigieuse® NUXE.

Dr Iwona Manikowska, ekspert medyczny

HAPPY CLINIC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here