Wkrótce ruszy budowa największej inwestycji biznesowej Trójmiasta

1244

Nowe biznesowo-usługowe centrum Trójmiasta, przyjazne środowisku i z wyjątkową architekturą – to będzie projekt zakrojony na niespotykaną do tej pory skalę. Siedem wielkopowierzchniowych budynków o przeznaczeniu biurowym – z funkcjami usługowymi, rekreacyjnymi i gastronomicznymi – powstanie naprzeciwko Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. To największa inwestycja biznesowa Trójmiasta w ostatnich latach.

Za kilka dni zostanie rozpisany przetarg na budowę pierwszego budynku, o nazwie Alpha – poinformował na konferencji prasowej prezes portu Tomasz Kloskowski. Budowa potrwa od 10 do 15 lat.

– Ta inwestycja to trzeci kamień milowy spółki w historii naszego lotniska, po budowie terminala T2. Żadne lotnisko w Polsce nie podjęło się takiego projektu. Takie inwestycje przeprowadziły dotąd w Europie np. lotniska w Paryżu, Manchesterze czy Monachium, czyli takie obsługujące rocznie ponad 20, 30, 50 mln pasażerów, zatem kilku lub kilkunastokrotnie więcej niż my obecnie – mówił konferencji Tomasz Kloskowski, prezes PLG.

Cała inwestycja Airport City zaoferuje około 120 tys. m. kw. powierzchni użytkowej i około 100 tys. m.kw. powierzchni najmu. Alpha, Bravo, Charlie, Delta, Echo, Foxtrot, Golf i Hotel – tak będą brzmiały  nazwy siedmiu budynków biurowych i jednego hotelowego, które powstaną w ramach projektu Airport City. Ich nazwy nawiązują do alfabetu lotniczego.

Tomasz Kloskowski zwrócił uwagę na wykorzystanie znakomitej lokalizacji, zapewniającej „połączenie z całą Europą i ze światem połączeniami lotniczymi, (…) połączenie autostradą A1 z całą Polską”. Zwrócił także uwagę, że jest Pomorska Kolej Metropolitalna, która komunikuje Trójmiasto i Kaszuby z tym projektem.

Więcej informacji na stronie http://www.propertynews.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here