Wkrótce zakończy się nabór wniosków w konkursie „Ścieżka dla Mazowsza”

1123

Przedsiębiorcy z Mazowsza mają coraz mniej czasu na zgłaszanie wniosków do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju  w ramach konkursu „Ścieżka dla Mazowsza”.  Nabór kończy się 23 września.  Do rozdysponowania jest 600 mln zł. Wysokość dofinansowania projektów realizowanych przez pojedyncze podmioty  wyniesie od 5  do 7 mln zł , a przez konsorcja do 100 mln zł.

Program „Ścieżka dla Mazowsza” finansowany jest ze środków krajowych.  NCBR wylicza, że w 2018 roku w 5 konkursach tego programu do NCBR wpłynęło ponad 1200 wniosków. Finansowaniem objęte były prace badawczo-rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa, oraz konsorcja przedsiębiorstw lub konsorcja przedsiębiorstw i jednostek naukowych, które realizują projekty na terenie woj. mazowieckiego.

Ta sama zasada obowiązuje w obecnym konkursie, którego głównym  celem jest zastosowanie w działalności gospodarczej rozwiązań opartych na wynikach prac badawczo – rozwojowych, uzyskanych w ramach konkursu. Ponadto konkurs ma na celu pobudzenie inwestycji przedsiębiorstw w projekty badawczo-rozwojowe.

Dofinansowanie można uzyskać na realizację badań przemysłowych, prac rozwojowych (obowiązkowych w projekcie) oraz prac przedwdrożeniowych. Konkurs ma charakter horyzontalny – brak ograniczenia do konkretnego obszaru tematycznego. Program „Ścieżka dla Mazowsza” jest najczęściej wybieranym przez przedsiębiorców źródłem dofinansowania nowatorskich projektów w kraju.

Drugi z programów „Szybka Ścieżka” o budżecie 1,1 mld zł, przeznaczony jest  dla firm z pozostałych województw w kraju. Wnioski o dofinansowanie w tym konkursie przyjmowane będą przez NCBR do 16 grudnia br.

(JC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here