Właściwości zdrowotne i przeciwzapalne imbiru

891

Gdy codziennie spożywasz imbir możesz zachować urodę i dobre zdrowie na długie lata. Jego przeciwzapalne działanie przejawia się również w zwalczaniu zapalenia stawów. Naukowcy udowodnili, że osoby cierpiące na chorobę zwyrodnieniową stawów mogą ukoić ból w sposób miejscowy przy użyciu kremu lub maści zawierających imbir.

Zapalenie stawów zmniejsza zakres ruchowy i powoduje silny i przewlekły ból. Jedną z substancji imbiru, która według naukowców zmniejsza stan zapalny, jest tak zwany gingerol, którego największe ilości znajdują się w korzeniu. Niektóre badania wykazały również, że w zwalczaniu bólu stawów imbir jest tak samo skuteczny jak ibuprofen.

Poprawa wyglądu skóry

Imbir może być doskonałym rozwiązaniem dla skóry, ale wcale nie musi być on stosowany zewnętrznie, aby przynieść rezultaty. Fakt, że imbir ma dobry wpływ na trawienie przejawia się lepszym stanem skóry, ponieważ pokarmy zalegające w jelitach mogą wytwarzać substancje toksyczne, powodujące problemy skórne, takie jak łuszczyca, egzema, czy trądzik.

Imbir poprawia trawienie wewnątrz, a przenikając przez skórę wraz z potem, przyczynia się do czystej i delikatnej skóry. Imbir można również stosować jako środek antyseptyczny przy niewielkich ranach ciętych i otarciach.

Zmniejszenie ryzyka raka

Lekarze mają pewne wątpliwości, czy zalecać leczenie homeopatyczne w przypadku raka, ale lekarze z Rogel Cancer Center z Uniwersytetu w Michigan poinformowali, że imbir jest mocną bronią walce z komórkami rakowymi.

Potrzebne są głębsze badania, ale nie czekaj z zastosowaniem imbiru do pojawienia się raka. Wiemy, że redukuje zapalenie okrężnicy i jelit, a więc zmniejsza ryzyko raka przewodu pokarmowego. (inf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here