Wmurowanie kamienia węgielnego w Wiskitkach

1223

Najnowsza platforma logistyczna firmy FM Logistic powstaje na terenie gminy Wiskitki. Kamień węgielny pod inwestycję wmurowano 17 czerwca. Oddanie do użytku pierwszego etapu przedsięwzięcia przewidziane jest na początek 2022 roku. Obiekt będzie dostosowany do obsługi wszystkich kanałów sprzedaży zgodnie ze strategią Omnichannel, z naciskiem na e-commerce. Bezpośrednio po uruchomieniu zatrudnienie znajdzie tu ponad 100 osób, docelowo wielokrotnie więcej. Finalna całkowita powierzchnia magazynu w Wiskitkach wynosić będzie ponad 100 tys. mkw z możliwością składowania ponad 200 tys. palet.

Podczas ceremonii oficjalny podpis pod aktem erekcyjnym złożyli, przedstawiciele władz lokalnych gminy Wiskitki, członkowie zarządu FM Logistic oraz generalnego wykonawcy i projektanta obiektu firmy NG Concept (spółka należąca do Grupy FM).

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego to istotny etap budowy każdej naszej platformy logistycznej. To część, która jest bardzo głęboko zakorzeniona w naszym DNA, ponieważ świadczy o naszym rozwoju i realizacji strategii w zakładanym kierunku. – powiedział Daniel Franke, Managing Director FM Logistic Central Europe. – Platforma w Wiskitkach będzie jednym z najnowocześniejszych, zautomatyzowanych i wybudowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju obiektów w naszej firmie. Połączyliśmy wizję, wiedzę, doświadczenie i troskę o środowisko naturalne, aby zapewnić naszym klientom przewagę konkurencyjną poprzez idealne dopasowanie procesów logistycznych do ich potrzeb biznesowych.

Magazyn FM Logistic położony będzie pomiędzy Warszawą, a Łodzią, przy samym węźle komunikacyjnym Wiskitki łączącym autostradę A2 z drogą krajową 50, w odległości 10 km od planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego. Ze względu na powyższe uwarunkowania na obszarze tym miasto Wiskitki zaplanowało powstanie parku przemysłowo-logistycznego.

–Jestem pewny, że wybór gminy Wiskitki pod inwestycję FM Logistic to bardzo dobre posunięcie. Nasza lokalizacja, infrastruktura i dostępny kapitał ludzki sprzyjają powodzeniu rozwoju biznesu. Firmy, które planują działalność w aglomeracji warszawsko – łódzkiej potrzebują zaplecza magazynowego dla prowadzenia biznesu.  Dlatego inwestycja FM Logistic ma duże znaczenie dla miasta i regionu, gdyż umożliwi dalszy rozwój przemysłu w obrębie gminy Wiskitki, jest też ważnym krokiem w kierunku podniesienia jakości życia naszych mieszkańców. – mówi Rafał Mitura, burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki.

Platforma w Wiskitkach ma dla FM Logistic szczególne znaczenie związane z realizacją strategii rozwoju firmy na najbliższe lata. To tutaj właśnie ma powstać wielopoziomowa antresola wyposażona w system automatycznych przenośników, dostosowana do usług logistycznych dla e-commerce oraz konsekwentnego wspierania klientów wdrażających strategię Omnichannel. Wdrażane przez operatora rozwiązanie pozwoli mu zaadresować swoje usługi nie tylko do dużych klientów, ale również do tych mniejszych z segmentu MŚP (małe i średnie przedsiębiorstwa). Będą tu też świadczone usługi z zakresu co-packingu i co-manufacturingu. 

– Na wszystkich halach konstrukcja jest niemal ukończona, trwają prace nad dachem, jesteśmy też w zaawansowanej fazie budowy sieci wewnątrz hal. Zakończyliśmy również etap budowy systemu odwodnienia terenu łącznie ze zbiornikami retencyjnymi znajdującymi się na tym terenie – mówi Guillaume Chavrier, Construction Director Central Europe, NG Concept. Budowa idzie zgodnie z planem, w I kwartale 2022 roku będziemy mogli powitać pierwszych klientów w tym obiekcie – dodaje.

Pierwszy etap budowy zakłada powstanie 3 hal magazynowych, o powierzchni 22 tys. mkw, które pomieszczą prawie 30 tys. miejsc paletowych. Jedna z hal umożliwi składowanie towarów w temperaturze kontrolowanej. Finalna całkowita powierzchnia magazynu w Wiskitkach wynosić będzie ponad 100 tys. mkw z możliwością składowania ponad 200 tys. palet.Obiekt został zaprojektowany zgodnie z programem zrównoważonego rozwoju i zarejestrowany do certyfikacji LEED v4 (Leadership in Energy and Environmental Design) dla budownictwa zrównoważonego. (inf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here