Wnioski po spotkaniu z branżą meblarską

1154

Będziemy rekomendować Radzie Ministrów, aby sklepy meblowe zostały otwarte jak najszybciej -powiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin podczas konsultacji z reprezentantami sektora meblarskiego. Do samego końca przekonywaliśmy, że sklepy meblowe nie stanowią zagrożenia epidemicznego. Na skutek naszych argumentów doszło do spotkania z przedstawicielami firm meblowych. Mamy pełnomocnictwa do przedyskutowania wprowadzenia nowych rozwiązań sanitarnych.

Podczas spotkania szef MRPiT wraz z wiceminister Olgą Semeniuk przyjęli dodatkowe propozycje branży, które należałoby wprowadzić do protokołu bezpieczeństwa, w tym: zwiększenie stanowisk do dezynfekcji rąk – dwa stanowiska na 500 m2; dezynfekcja stanowisk pracy i strategicznych miejsc na terenie sklepu – co 1 godzinę; zwiększenie limitu powierzchni sklepu na jedną osobę – z 15 m2 do 20 m2; kontrolowanie przez pracownika  przestrzegania zasad DDM (dystans, dezynfekcja, maseczka) przed wejściem do sklepu.

 Na zakończenie szef MRPiT zaprosił rozmówców na kolejne spotkanie dotyczące rozwoju branży meblarskiej.  Zwrócił się z prośbą o wcześniejsze, wspólne  wypracowanie nowych wytycznych. – Branża meblarska posiada duży potencjał eksportowy i utrzymanie jego pozycji jest kluczowe dla polskiej gospodarki – podkreślił Jarosław Gowin.

Olga Semeniuk natomiast dodała – Branża meblarska to małe, średnie, ale także duże przedsiębiorstwa, dlatego też dzisiejszy dialog obejmował firmy reprezentujące oba sektory gospodarki.

W spotkaniu wzięli udział przedstawicieli branży meblarskiej m.in.: Grzegorz Przondziono z Agata, Maciej Formanowicz z Forte, Piotr Wójcik z Meble Wójcik, Piotr Padalak z Jysk Polska, Dariusz Formela z Black Red White, Grzegorz Wachowicz z Euro-Net, Joanna Kijas-Janiszowska z IKEA. (depesza)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here