Wolves Summit powraca, żeby wesprzeć innowacje w Europie

1809

Środowisko startupowe w Europie jest bardzo dynamiczne. Aby zapewnić jego rozwój i w pełni wykorzystać potencjał, otwierane są kolejne centra innowacji i programy wspierające młode, technologiczne firmy. Nie można też zapomnieć o konferencji Wolves Summit, która w tym roku odbędzie się 23 i 24 października w Warszawie. Jest to międzynarodowa konferencja dla startupów, inwestorów i przedstawicieli korporacji.  W ósmej edycji tego wydarzenia weźmie blisko 1500 uczestników z ponad 60 krajów.

Wolves Summit odbędzie się  tradycyjnie w Pałacu Kultury i Nauki w stolicy. – Warszawa jest jednym z najbardziej przyjaznych miast na świecie, w których startupy mają szansę na rozwój. Zarówno warszawscy przedsiębiorcy, jak i organizacje promujące postęp biznesu, odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Jednocześnie stolica Polski, na tle innych państw europejskich, wyróżnia się mocnym wsparciem dla ośrodków innowacji            i młodych firm technologicznych. Pięć lat temu otworzyliśmy Centrum Przedsiębiorczości Smolna, a dwa – Centrum Kreatywności Targowa, gdzie początkujący przedsiębiorcy, działający w inkubatorze mają do dyspozycji biura, sale spotkań oraz merytoryczne wsparcie. Ze środków miejskich finansujemy programy akceleracyjne. Dzięki nieustannie rozwijającej się infrastrukturze wzrasta jakość życia mieszkańców, co również przyciąga do stolicy zarówno młode jak i dojrzałe biznesy – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy i dodaje – Wolves Summit to jedna z większych konferencji w stolicy, która pozwala łączyć środowiska startupów, inwestorów i korporacji.

Sprzyjające warunki do rozwoju

– Zainteresowanie konferencją rośnie każdego roku, jako że Polska staje się coraz bardziej widoczna będąc sercem innowacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas ostatniej edycji, liczba uczestników osiągnęła 2500 reprezentantów z całego świata. Dla dużych firm, innowacja z „możliwości” stała się „koniecznością” i gra istotną rolę, jako część ich strategii – mówi Piotr Piasek, współzałożyciel Wolves Summit.

Gest w stronę startupów

Tym razem na konferencji pojawi się 300 startupów (50 scaleupów), 200 inwestorów i 300 przedstawicieli korporacji z regionu Europy Środkowo-Wschodniej w celu zbudowania wartościowych relacji biznesowych. W odpowiedzi na potrzeby i wymagania uczestników, Wolves Summit po raz kolejny skupiać się będzie na wysokiej jakości networkingu wspieranym przez specjalny system pomagający znaleźć i umówić spotkanie

z odpowiednimi osobami i firmami. Podczas piątej edycji organizatorzy postanowili, że zakwalifikowane startupy wezmą udział w konferencji bezpłatnie. Dzięki temu wzrósł poziom jakości selekcji. Formuła prowadzona od trzech lat pozwala przedsiębiorstwom skupić swoje zasoby na rozwoju technologii i umożliwia spotkanie 200 inwestorom oraz 300 przedstawicielom firm w zaledwie dwa dni.

W tym roku startupy wyselekcjonowane będą m.in. pod kątem innowacyjności   i            i zapotrzebowania rynku w wybranych obszarach. W sam proces selekcji zaangażowane są korporacje i fundusze, które poszukują konkretnych rozwiązań. Dzięki temu każdy uczestnik otrzyma szansę na nawiązanie cennych partnerstw. Dodatkowo, by zapewnić wysoką jakość spotkań, odpowiadającą wszystkim uczestnikom, na Wolves Summit pojawią się przedstawiciele zróżnicowanych środowisk, m.in. reprezentanci departamentów Strategii, R&D, Innowacji, IT, Digital, Sprzedaży, startupy z 9 głównych branży z 61 krajów, firmy technologiczne, fundusze Venture Capital i MŚP.

Przede wszystkim — jakościowe relacje biznesowe

 Konferencja Wolves Summit gromadzi przedstawicieli wielu środowisk, w tym korporacje, inwestorów i obiecujące startupy z całego świata. Jednym z najważniejszych elementów wydarzenia są spotkania 1:1. Uczestnicy mogą umówić się na 15-minutową rozmowę         z interesującymi ich osobami jeszcze zanim rozpocznie się wydarzenie, bazując na dopasowaniu do wcześniej wybranych kryteriów, co sprawia, że są one jeszcze bardziej wartościowe i właściwe. Dzięki specjalnemu narzędziu uczestnicy mogą umówić nawet 40 spotkań podczas dwóch dni wydarzenia. Podczas wszystkich edycji umówiono 18980 spotkań 1:1. Uczestnicy uważają, że tego typu rozmowy są bardzo istotne i pomagają w dalszej pracy.

Wolves Summit jest świetnym miejscem na spotkanie przyszłych inwestorów. Do wielu startupów, które dzięki Wolves Summit uzyskały potrzebny do dalszego rozwoju rozpęd zaliczyć można Swipestox (obecnie Naga Group), Autenti, Tespack, Bin-E. Aby jeszcze bardziej pomóc środowisku innowacji, podczas ósmej edycji Wolves Summit odbędzie się konkurs Great Pitch, podczas którego 40 najlepszych startupów i scaleupów będzie mogło przedstawić swoje pomysły i biznes zgromadzonym inwestorom i innym uczestnikom.

Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto stołeczne Warszawa. Dodatkowe informacje na temat konferencji oraz możliwości uczestnictwa dostępne są na stronie internetowej www.wolvessummit.com.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here