Wstrząsające zdjęcie martwego suma wystarczy za tysiąc słów

883

Zatrucie Odry to katastrofa ekologiczna na niespotykaną skalę. Ofiarami zatrucia padają nie tylko mniejsze, ale i ogromne ryby, a także bobry. Zebrano ze skażonej rzeki kilkadziesiąt ton śniętych ryb, w tym gigantycznego suma. Starty środowiskowe w ekosystemie sięgają wielu milionów złotych.  Dla zatrutej Odry jako ekologicznie cennego akwenu jest to cios, po którym prawdopodobnie nie podniesie się przez kilkanaście lat.

Na profilu „Słubice24.pl” na Facebooku pojawiło się wstrząsające zdjęcie. Na fotografii uchwycono osoby „sprzątające” rzekę z martwych zwierząt. Co najbardziej zdumiewające, trująca substancja okazała się tak silna, że zabiła suma wielkości człowieka. Czasem jedno zdjęcie wystarczy za tysiąc słów… Ogromny sum, martwy na skutek zatrucia Odry, ładowany jest do kontenera z pozostałymi rybami, a następnie trafi do utylizacji – czytamy na profilu. Zdjęcie błyskawicznie rozprzestrzenia się po sieci. – Niestety, nawet tak duże okazy są aktualnie wyławiane z Odry – zauważają „Lubuscy Łowcy Burz”.

Dla bezpieczeństwa własnego i swoich pupili ludzie nie powinni zbliżać się do Odry oraz mają pilnować psów na spacerze, aby nie piły z niej wody. Profesor Paweł Rowiński, hydrolog z Polskiej Akademii Nauk, apeluje, aby czym prędzej zlokalizować źródło zagrożenia, a następnie je zabezpieczyć.

www.o2.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here