Wszystkie jasne miejsca

1717

Co byś zrobił, gdyby Twój świat się zawalił? Gdzie szukałbyś wsparcia i ucieczki od rzeczywistości? Violet już wie… Poruszająca historia  zainteresuje widzów w każdym wieku.

Wszystkie jasne miejsca to dramat romantyczny oparty na powieści Jennifer Niven pod tym samym tytułem. Film miał swoją premierę 28 lutego 2020 roku w serwisie Netflix. Jego twórcą jest Brett Heley, czyli znany amerykański reżyser i scenarzysta.

Historia skupia się na licealistach Violet Markey (Elle Fanning) i Theodore Finch (Justice Smith). Bohaterowie zostają partnerami w szkolnym projekcie. Ich związek rozwija się powoli, podczas szukania ciekawych miejsc w ich rodzinnym stanie Indiana. Finch wyciąga Violet z jej świata, w którym się zamknęła. Dziewczyna ukrywa się od śmierci siostry w wypadku samochodowym. Chłopak powoli prowadzi koleżankę do pięknych, ale zwyczajnych miejsc, takich jak najwyższy punkt Indiany, który pozwala jej ponownie otworzyć się na świat. Podczas oglądania tej pięknej historii możemy zauważyć jak główna bohaterka otwiera się na radość i miłość. Coraz częściej się śmieje i spędza więcej czasu z rodziną i zaczyna kontaktować się z przyjaciółmi, lecz nie wszystko jest takie piękne jakby się mogło wydawać.

Wszystkie jasne miejsca to opowieść o przyjaźni, miłości i śmierci, a także o dorastaniu i zmaganiach z chorobą psychiczną, koncentruje się na wartości małych rzeczy, nawet wśród większego bólu. To potężna i poruszająca historia dwóch osób, które pomimo młodego wieku muszą się zmierzyć z prawdziwym życiem. Film poważnie traktuje emocje nastolatków, podkreśla wpływ, jaki jedna osoba może mieć na życie drugiej, oraz piękne chwile, które po niej zostawiają. Cała historia porusza naprawdę trudne tematy takie jak śmierć czy samobójstwo, są to problemy, o których powinniśmy mówić.

Uważam, że to wartościowa propozycja filmowa odpowiednia dla osób w każdym wieku. Każda przedstawiona scena może być dla nas lekcją. Historia ukazuje zdolność wszystkich ludzi do bycia tym jasnym, pięknym miejscem dla kogoś innego, gdy czuję się bezwartościowy. Opowieść z pewnością zachęci każdego do sięgnięcia do własnych jasnych miejsc w życiu.

Sylwia Rogala

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here