Wuhan miastem wolnym od COVID-19

1154

W pierwszym na świecie  chińskim mieście dotkniętym pandemią, nie odnotowano miejscowych przypadków zachorowań na COVID-19 od prawie 11 miesięcy. W maju 2020 r. przeprowadzono tam testy w oparciu o kwasy nukleinowe, które trwały 10 dni i objęły dziesiątki milionów osób, co uczyniło Wuhan bardzo bezpiecznym miastem. Pierwsza partia szczepionki przeciwko COVID-19 powstałej w Wuhanie zawierająca inaktywowanego wirusa zeszła z linii produkcyjnej w marcu 2021 r. Roczna produkcja szczepionki to 100 milionów dawek, które przyczyniają się do walki z epidemią na świecie.

Wuhan jest miastem pełnym heroizmu i nadziei, jednym z trzech obszarów w kraju o kluczowym znaczeniu pod względem dostępu do edukacji i wykwalifikowanych pracowników. Jest także ważną bazą przemysłową i głównym węzłem transportowym w Chinach.

W ciągu ostatniego roku ponad 300 spółek sklasyfikowanych w rankingach Fortune 500 przybyło do Wuhanu na rozmowy biznesowe. Po ożywieniu gospodarczym Wuhan stał się celem podróży i inwestycji dla renomowanych globalnych spółek, takich jak japońskie Mitsubishi i amerykańskie Honeywell.

Do końca 2020 r. całkowita liczba firm z kapitałem zagranicznym w Wuhanie sięgnęła 7200, zaś liczba przedsiębiorstw z tego miasta znajdujących się w rankingu 500 najlepszych firm przekroczyła 300, co oznacza pierwsze miejsce w regionie centralnym Chin. Ponad 360 przedsiębiorstw z Wuhanu ma siedziby za granicą, w ponad 50 krajach i regionach. Pociąg towarowy relacji Chiny-Europa z Wuhanu przejeżdża przez 34 kraje i 76 miast w Eurazji, a wskaźnik ilości przewożonych ładunków masowych jest najwyższy w Chinach.

Ponadto Wuhan tworzy rozwijającą się sieć relacji międzynarodowych. Od 1979 r., kiedy Wuhan i japońskie miasto Oita stało się pierwszą parą międzynarodowych miast partnerskich, Wuhan pomyślnie nawiązał relacje partnerskie i oparte na wymianie ze 113 miastami z 58 krajów. Francja, Stany Zjednoczone, Republika Korei i Wielka Brytania ustanowiły w Chinach konsulaty generalne. Rosja zdecydowała się utworzyć w Wuhanie nowy konsulat generalny. Oprócz tego Wuhan jest siedzibą ponad 20 instytucji zagranicznych działających w Chinach.

Szereg strategii otwartości dla pracowników zagranicznych pomogło wielu z nich odnaleźć w Wuhanie swoje miejsce. Obecnie w Wuhanie jest prawie 10000 obcokrajowców zamieszkujących tu na stałe i szacuje się, że do 2025 r. liczba ta sięgnie 20000. Starając się sprawić, aby ten region śródlądowy stał się otwarty na świat, Wuhan podejmuje intensywne działania w celu stworzenia międzynarodowego centrum komunikacyjnego.

Władze miasta zapraszają do Wuhan, aby cieszyć się pięknem krajobrazu przez cały rok, spróbować popularnego makaronu reganmian, odwiedzić Wieżę Żółtego Żurawia, skorzystać z możliwości rozwoju oferowanych przez miasto i wspólnie tworzyć lepszą przyszłość.

Źródło informacji: PR Newswire

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here