Wystarczy jeden zabieg, żeby uzyskać trwałe efekty

3289

Technologia HIFU jest obecnie jednym z najbardziej rewolucyjnych rozwiązań medycyny estetycznej w zakresie opóźniania i odwracania skutków procesów starzenia. Bezinwazyjne modelowanie twarzy i ciała koreańskim urządzeniem V-MAX przynosi imponujące rezultaty. Fale ultradźwiękowe o dużej częstotliwości skoncentrowane precyzyjnie na obszarach poddanych zabiegowi, pod wpływem ciepła stymulują ich przebudowę i odmłodzenie. Trwałe efekty uzyskuje się już po pierwszym zabiegu, o czym przekonali się pacjenci Kliniki Medycyny Estetycznej dr Barbary Pardy-Głomskiej.

O niezwykłej skuteczności terapeutycznej  decyduje innowacyjna głowica liftingująca, która  dostarcza  energię cieplną  o temp. 65 stopni Celsjusza w głąb warstwy skóry  twarzy od 3,5 do 5,5 mm,  przy bardzo dobrym chłodzeniu. Wiązka energii z głowicy wyszczuplającej sięga głębiej od 10 do 20 mm do systemu mięśniowo-powięziowego SMAS.

– Technologia nowej generacji V-MAX HIFU opracowana przez grupę inżynierów i lekarzy sprawia, że  bezpośrednio po wykonaniu zabiegu pacjent może natychmiast wracać do swoich obowiązków. Na twarzy osoby poddanej zabiegowi liftingu, ani na ciele nie ma żadnych śladów – zapewnia Joanna Sidyk przedstawicielka firmy Estethic Medical Innovation, wyłącznego dystrybutora tego urządzenia, które na rynku polskim jest od trzech lat.

Obie głowice liftingująca i wyszczuplająca obliczone są na wykonanie określonej ilości impulsów i po wyczerpaniu tego limitu są gratisowo wymieniane. W urządzeniu pojawia się komunikat o ich zużyciu. Zwykle następuje to po roku intensywnego ich użytkowania w gabinetach medycyny estetycznej.

– W przypadku głowicy liftinfujacej działamy płycej na warstwę skóry właściwej stymulując kolagen do produkcji, ale oddziałujemy również na komórki tłuszczowe, które mamy na twarzy – informuje Joanna Sidyk. –  Pod wpływem ciepła są niszczone, a następnie w naturalnym procesie metabolizmu dochodzi do ich usunięcia z organizmu. Działanie tych urządzeń polega na silnej regeneracji skóry, która weszła już w proces starzenia i stała się wiotka. Zaczęła opadać tworząc tzw. chomiki na twarzy, utraciła elastyczność na szyi i dekolcie.  Ten sam efekt modelowania i odmładzania różnych partii ciała uzyskuje się przy użyciu  głowicy wyszczuplającej.

Nazwa HIFU jest skrótem od angielskiego High Intensity Focused Ultrasound, co znaczy skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Technologia stała się jednym z najskuteczniejszych sposobów opóźniania i odwracania skutków procesów starzenia

 Energia z emitującego ultradźwięki urządzenia dochodzi do danej warstwy skóry lub  systemu mięśniowo-powięziowego SMAS  na którym ma zadziałać – wyjaśnia dr Barbara Parda-Głomska,  właścicielka Kliniki Medycyny Estetycznej.Koncentruje się dokładnie na docelowej głębokości, nie przerywając bariery skórnej. W miejscu docelowym powstaje punkt termiczny pod wpływem wydzielającego się ciepła, w którym pojawia się mikrouraz. Nasz organizm ma naturalną tendencję do szybkiego gojenia się, dlatego błyskawicznie przystępuje do procesów naprawczych i rozpoczyna produkcję nowego kolagenu oraz wzmacniania istniejącego. Stymuluje fibroblasty do jego wytwarzania.

Technologia HIFU oddziałuje nie tylko na kolagen i elastynę, ale także na całą warstwę SMAS. Pacjenci dostrzegają efekty już bezpośrednio po zabiegu. Naturalny proces remodelingu  kolagenu i metabolizmu tkanki tłuszczowej trwa przez kilka tygodni, dlatego ostateczny rezultat pojawia się po  upływie około 2-3 miesiący. W miarę jak nowo produkowany kolagen zaczyna zwiększać napięcie, stopniowo unosi i ujędrnia skórę twarzy i  tych partii ciała, które objęte były zabiegiem. Najczęściej są to niepożądane fałdy na brzuchu np. po ciąży lub dużej utracie masy ciała, tzw. pelikany na przedramieniu, wiotka skóra ramion, brzucha, piersi, pośladków, ud i kolan.

Trwałe efekty odmładzającej terapii HIFU V- MAX trzymują się przez ok. 18 miesięcy. Zalecane jest zrobienie 3 zabiegów liftingujących, w odstępie 3 – 4 tygodni. Koszty takiej serii na twarz  wynoszą 3 tys. zł., a na ciało 5 tys. zł.  – Z doświadczenia wiemy, że po 3 zabiegach ten efekt jest imponujący, podsumowuje Joanna Siudyk. – Z takich zabiegów pacjenci mogą korzystać przez cały rok.

Więcej szczegółów o zaletach HIFU V- MAX można znaleźć na stronie v-max.pl  i porównać zdjęcia pacjentek przed i po zabiegach, wykonanych w klinikach medycyny estetycznej,  które korzystają z tego sprzętu.

Jolanta Czudak

Strona dr Barbary Pardy-Głomskiej: https://drparda.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here